Katarina ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Katarina ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Katarina i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Katarina ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Katarina ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Zniszczonego Króla, Ostatni Przystanek i Pogromca Krakenów, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 75,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Katarina zaczyna od: Buty i Alternator Hextech i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 35), Katarina wygrywa 40,0%.

Katarina: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Zniszczonego Króla + Ostatni Przystanek + Pogromca Krakenów11,4%75,0%4
Ostrze Zniszczonego Króla + Kolosalna Hydra + Pogromca Krakenów5,7%50,0%2
Omen Randuina + Ostrze Zniszczonego Króla + Kolosalna Hydra2,9%100,0%1
Katarina: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Płomień Cienia40,0%35,7%14
Pogromca Krakenów37,1%61,5%13
Miecz-Pistolet Hextech34,3%16,7%12
Ostrze Zniszczonego Króla31,4%72,7%11
Ostatni Przystanek31,4%72,7%11
Kolosalna Hydra25,7%44,4%9
Przepływ Burzy22,9%37,5%8
Klepsydra Zhonyi22,9%25,0%8
Katarina: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga42,9%26,7%15
Obuwie Merkurego20,0%57,1%7
Nagolenniki Pasibrzucha14,3%60,0%5
Katarina: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Buty + Alternator Hextech40,0%21,4%14
Ogniolubny Topór17,1%66,7%6
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ8,6%33,3%3
Katarina: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W77,1%40,7%27
E > Q > W14,3%60,0%5
Katarina: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca51,4%55,6%18
Elektryzacja28,6%20,0%10
Mroczne Żniwa20,0%28,6%7
Katarina: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostateczny Cios · Niespodziewane Uderzenie · Łowca Skarbów40,0%57,1%14
Katarina: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie85,7%43,3%30
Błysk + Podpalenie8,6%0,0%3

Więcej o bohaterze Katarina: Katarina build · Katarina counter · Skórki bohatera Katarina

Katarina: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Katarina: +20% nieustępliwości i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Katarina: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Nieustępliwość+20%
Przyspieszenie umiejętności+10

Katarina w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Katarina ma w ARAM-ie tier D w patchu 26.20: miejsce 156 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Katarina: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Katarina budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Katarina: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Ostrze Zniszczonego Króla31%11%
Miecz-Pistolet Hextech34%17%
Kolosalna Hydra26%poniżej 10%
Przepływ Burzy23%poniżej 10%
Pogromca Krakenów37%26%
Katarina: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Zmora Licza20%55%
Płomień Cienia40%61%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Katarina

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Katarina zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Katarina ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Katarina w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Katarina ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Katarina w ARAM-ie: +20% nieustępliwości i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Działają tylko na Howling Abyss.

Katarina w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Katarina z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Katarina będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Katarina w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Katarina kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.