Leona ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Leona ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Leona i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Leona ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Leona ARAM build w patchu 26.20 to Nieskończona Rozpacz, Kolczasta Kolczuga i Stalowe Serce, z runą Reperkusje i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Leona zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności W > E > Q. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 48), Leona wygrywa 52,1%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nieskończona Rozpacz + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 8,3% | 50,0% | 4 |
| Nieskończona Rozpacz + Oblicze Ducha + Stalowe Serce | 4,2% | 50,0% | 2 |
| Nieskończona Rozpacz + Kaeniczna Powłoka + Kolczasta Kolczuga | 4,2% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Stalowe Serce | 70,8% | 55,9% | 34 |
| Kolczasta Kolczuga | 43,8% | 52,4% | 21 |
| Nieskończona Rozpacz | 35,4% | 47,1% | 17 |
| Kaeniczna Powłoka | 22,9% | 54,5% | 11 |
| Plemienna Zbroja | 22,9% | 45,5% | 11 |
| Głucha Poświata | 10,4% | 60,0% | 5 |
| Jak'Sho Zmienny | 10,4% | 40,0% | 5 |
| Mroźne Serce | 8,3% | 75,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 62,5% | 56,7% | 30 |
| Pancerniaki | 27,1% | 38,5% | 13 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 2,1% | 100,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 39,6% | 47,4% | 19 |
| Pas Giganta + Łza Bogini | 20,8% | 70,0% | 10 |
| Róg Strażnika + Łza Bogini | 10,4% | 40,0% | 5 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| W > E > Q | 56,3% | 63,0% | 27 |
| W > Q > E | 18,8% | 33,3% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Reperkusje | 50,0% | 54,2% | 24 |
| Uścisk Nieumarłego | 45,8% | 50,0% | 22 |
| Ognisty Dotyk | 2,1% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Uścisk Nieumarłego · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf | 33,3% | 56,3% | 16 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 72,9% | 51,4% | 35 |
| Błysk + Podpalenie | 10,4% | 20,0% | 5 |
Więcej o bohaterze Leona: Leona build · Leona counter · Skórki bohatera Leona
Leona: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Leona: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | -5% |
| Otrzymywane obrażenia | +5% |
Leona w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Leona ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 61 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Leona: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Leona budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stalowe Serce | 71% | poniżej 2% |
| Nieskończona Rozpacz | 35% | poniżej 2% |
| Kolczasta Kolczuga | 44% | 11% |
| Plemienna Zbroja | 23% | poniżej 2% |
| Kaeniczna Powłoka | 23% | 6% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Naszyjnik Żelaznych Solari | poniżej 6% | 78% |
| Przysięga Rycerska | poniżej 6% | 44% |
| Dudy Bandle | poniżej 6% | 19% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Leona
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Leona zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Leona ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Leona w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Leona ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Leona w ARAM-ie: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Leona w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Leona z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Leona będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Leona w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Leona kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.