Lillia ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Lillia ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Lillia i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Lillia ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Lillia ARAM build w patchu 26.20 to Pochodnia Mrocznego Ognia, Kryształowy Kostur Rylai i Udręka Liandry'ego, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 83,3% z 6 gier. Większość graczy bohatera Lillia zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 45), Lillia wygrywa 51,1%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pochodnia Mrocznego Ognia + Kryształowy Kostur Rylai + Udręka Liandry'ego | 13,3% | 83,3% | 6 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia + Szczelinotwórca + Udręka Liandry'ego | 11,1% | 60,0% | 5 |
| Klepsydra Zhonyi + Szczelinotwórca + Udręka Liandry'ego | 8,9% | 25,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Udręka Liandry'ego | 73,3% | 54,5% | 33 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 66,7% | 50,0% | 30 |
| Kryształowy Kostur Rylai | 48,9% | 54,5% | 22 |
| Szczelinotwórca | 46,7% | 42,9% | 21 |
| Kosmiczny Impuls | 20,0% | 44,4% | 9 |
| Klepsydra Zhonyi | 15,6% | 42,9% | 7 |
| Złowrogość | 11,1% | 80,0% | 5 |
| Klątwa Krwawego Listu | 11,1% | 40,0% | 5 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 57,8% | 53,8% | 26 |
| Obuwie Merkurego | 24,4% | 54,5% | 11 |
| Nagolenniki Pasibrzucha | 6,7% | 0,0% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 55,6% | 56,0% | 25 |
| Nawiedzona Maska | 11,1% | 60,0% | 5 |
| Katalizator Eonów | 6,7% | 33,3% | 3 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 64,4% | 51,7% | 29 |
| E > Q > W | 20,0% | 55,6% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 68,9% | 45,2% | 31 |
| Zdobywca | 22,2% | 70,0% | 10 |
| Ognisty Dotyk | 6,7% | 33,3% | 3 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Chyżość · Płaszcz Nimbu | 26,7% | 50,0% | 12 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 80,0% | 55,6% | 36 |
| Błysk + Duch | 11,1% | 20,0% | 5 |
Więcej o bohaterze Lillia: Lillia build · Lillia counter · Skórki bohatera Lillia
Lillia: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Lillia: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | -5% |
| Otrzymywane obrażenia | +5% |
Lillia w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Lillia ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 76 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Lillia: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Lillia budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 67% | 12% |
| Kryształowy Kostur Rylai | 49% | 24% |
| Kosmiczny Impuls | 20% | 3% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Klepsydra Zhonyi | 16% | 45% |
| Udręka Liandry'ego | 73% | 97% |
| Szczelinotwórca | 47% | 65% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Lillia
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Lillia zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Lillia ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Lillia w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Lillia ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Lillia w ARAM-ie: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Lillia w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Lillia z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Lillia będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Lillia w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Lillia kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.