Lucian ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Lucian ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Lucian i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Lucian ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Lucian ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Nieskończoności, Złodziej Esencji i Migoczące Ostrze Navori, z runą Do Ataku i czarami Błysk i Uzdrowienie: wygrywa 23,1% z 13 gier. Większość graczy bohatera Lucian zaczyna od: Długi Miecz i Blask i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 92), Lucian wygrywa 47,8%.

Lucian: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Nieskończoności + Złodziej Esencji + Migoczące Ostrze Navori14,1%23,1%13
Ostrze Nieskończoności + Migoczące Ostrze Navori + Kolekcjoner6,5%100,0%6
Pozdrowienia Lorda Dominika + Złodziej Esencji + Migoczące Ostrze Navori5,4%20,0%5
Lucian: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Nieskończoności73,9%47,1%68
Złodziej Esencji57,6%43,4%53
Kolekcjoner54,3%56,0%50
Migoczące Ostrze Navori47,8%50,0%44
Pozdrowienia Lorda Dominika39,1%38,9%36
Krwiopijec34,8%50,0%32
Ostrze Zniszczonego Króla22,8%52,4%21
Śmiertelne Przypomnienie13,0%66,7%12
Lucian: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Nagolenniki Berserkera55,4%52,9%51
Nagolenniki Pasibrzucha14,1%46,2%13
Obuwie Merkurego8,7%62,5%8
Lucian: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Długi Miecz + Blask30,4%39,3%28
Długi Miecz + Kilof15,2%42,9%14
K. W. Miecz8,7%100,0%8
Lucian: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W85,9%49,4%79
Q > W > E8,7%50,0%8
Lucian: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Do Ataku82,6%47,4%76
Pierwsze Uderzenie10,9%50,0%10
Elektryzacja3,3%33,3%3
Lucian: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Do Ataku · Rozwój Myśli · Legenda: Żwawość · Ostateczny Cios · Smak Krwi · Łowca Skarbów58,7%50,0%54
Lucian: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Uzdrowienie37,0%55,9%34
Błysk + Duch25,0%47,8%23

Więcej o bohaterze Lucian: Lucian build · Lucian counter · Skórki bohatera Lucian

Lucian: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Lucian: +5% zadawanych obrażeń, -5% otrzymywanych obrażeń, +20% nieustępliwości i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Lucian: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+5%
Otrzymywane obrażenia-5%
Nieustępliwość+20%
Przyspieszenie umiejętności+10

Lucian w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Lucian ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 77 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Lucian: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Lucian budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Lucian: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolekcjoner54%17%
Krwiopijec35%5%
Ostrze Zniszczonego Króla23%poniżej 4%
Lucian: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Złodziej Esencji58%89%
Migoczące Ostrze Navori48%76%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Lucian

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Lucian zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Lucian ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Lucian w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Lucian ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Lucian w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń, -5% otrzymywanych obrażeń, +20% nieustępliwości i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Działają tylko na Howling Abyss.

Lucian w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Lucian z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Lucian będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Lucian w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Lucian kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.