Maokai ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Maokai ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Maokai i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Maokai ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Maokai ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Kolczasta Kolczuga i Stalowe Serce, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Maokai zaczyna od: Pas Giganta i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności E > Q > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 56), Maokai wygrywa 53,6%.

Maokai: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Oblicze Ducha + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce7,1%50,0%4
Pochodnia Mrocznego Ognia + Złowrogość + Udręka Liandry'ego5,4%66,7%3
Kaeniczna Powłoka + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce3,6%50,0%2
Maokai: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Stalowe Serce57,1%50,0%32
Kolczasta Kolczuga46,4%42,3%26
Oblicze Ducha33,9%47,4%19
Udręka Liandry'ego25,0%64,3%14
Nieskończona Rozpacz25,0%42,9%14
Kaeniczna Powłoka16,1%55,6%9
Złowrogość14,3%87,5%8
Pochodnia Mrocznego Ognia14,3%50,0%8
Maokai: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego58,9%51,5%33
Pancerniaki14,3%37,5%8
Obuwie Maga5,4%66,7%3
Maokai: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pas Giganta + Łza Bogini41,1%39,1%23
Zaginiony Rozdział19,6%54,5%11
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ14,3%75,0%8
Maokai: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
E > Q > W55,4%45,2%31
Q > E > W14,3%87,5%8
Maokai: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego41,1%52,2%23
Reperkusje28,6%43,8%16
Ezoteryczna Kometa21,4%75,0%12
Maokai: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf26,8%46,7%15
Maokai: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie76,8%48,8%43
Błysk + Uzdrowienie7,1%25,0%4

Więcej o bohaterze Maokai: Maokai build · Maokai counter · Skórki bohatera Maokai

Maokai: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Maokai: -15% zadawanych obrażeń i +10% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Maokai: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia-15%
Otrzymywane obrażenia+10%

Maokai w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Maokai ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 43 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Maokai: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Maokai budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Maokai: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Stalowe Serce57%poniżej 3%
Kolczasta Kolczuga46%7%
Oblicze Ducha34%poniżej 3%
Udręka Liandry'ego25%poniżej 3%
Nieskończona Rozpacz25%7%
Maokai: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Naszyjnik Żelaznych Solariponiżej 9%63%
Dudy Bandleponiżej 9%42%
Przysięga Rycerskaponiżej 9%27%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Maokai

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Maokai zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Maokai ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Maokai w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Maokai ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Maokai w ARAM-ie: -15% zadawanych obrażeń i +10% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Maokai w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Maokai z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Maokai będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Maokai w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Maokai kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.