Maokai ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Maokai ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Maokai i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Maokai ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Maokai ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Kolczasta Kolczuga i Stalowe Serce, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Maokai zaczyna od: Pas Giganta i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności E > Q > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 56), Maokai wygrywa 53,6%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Oblicze Ducha + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 7,1% | 50,0% | 4 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia + Złowrogość + Udręka Liandry'ego | 5,4% | 66,7% | 3 |
| Kaeniczna Powłoka + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 3,6% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Stalowe Serce | 57,1% | 50,0% | 32 |
| Kolczasta Kolczuga | 46,4% | 42,3% | 26 |
| Oblicze Ducha | 33,9% | 47,4% | 19 |
| Udręka Liandry'ego | 25,0% | 64,3% | 14 |
| Nieskończona Rozpacz | 25,0% | 42,9% | 14 |
| Kaeniczna Powłoka | 16,1% | 55,6% | 9 |
| Złowrogość | 14,3% | 87,5% | 8 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 14,3% | 50,0% | 8 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 58,9% | 51,5% | 33 |
| Pancerniaki | 14,3% | 37,5% | 8 |
| Obuwie Maga | 5,4% | 66,7% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pas Giganta + Łza Bogini | 41,1% | 39,1% | 23 |
| Zaginiony Rozdział | 19,6% | 54,5% | 11 |
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 14,3% | 75,0% | 8 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | 55,4% | 45,2% | 31 |
| Q > E > W | 14,3% | 87,5% | 8 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Uścisk Nieumarłego | 41,1% | 52,2% | 23 |
| Reperkusje | 28,6% | 43,8% | 16 |
| Ezoteryczna Kometa | 21,4% | 75,0% | 12 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Uścisk Nieumarłego · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf | 26,8% | 46,7% | 15 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 76,8% | 48,8% | 43 |
| Błysk + Uzdrowienie | 7,1% | 25,0% | 4 |
Więcej o bohaterze Maokai: Maokai build · Maokai counter · Skórki bohatera Maokai
Maokai: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Maokai: -15% zadawanych obrażeń i +10% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | -15% |
| Otrzymywane obrażenia | +10% |
Maokai w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Maokai ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 43 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Maokai: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Maokai budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stalowe Serce | 57% | poniżej 3% |
| Kolczasta Kolczuga | 46% | 7% |
| Oblicze Ducha | 34% | poniżej 3% |
| Udręka Liandry'ego | 25% | poniżej 3% |
| Nieskończona Rozpacz | 25% | 7% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Naszyjnik Żelaznych Solari | poniżej 9% | 63% |
| Dudy Bandle | poniżej 9% | 42% |
| Przysięga Rycerska | poniżej 9% | 27% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Maokai
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Maokai zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Maokai ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Maokai w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Maokai ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Maokai w ARAM-ie: -15% zadawanych obrażeń i +10% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Maokai w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Maokai z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Maokai będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Maokai w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Maokai kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.