Miss Fortune ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Miss Fortune ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Miss Fortune i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Miss Fortune ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Miss Fortune ARAM build w patchu 26.20 to Kolekcjoner, Uraza Seryldy i Aksjomatyczny Łuk, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Uzdrowienie: wygrywa 66,7% z 12 gier. Większość graczy bohatera Miss Fortune zaczyna od: Buty i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 114), Miss Fortune wygrywa 53,5%.

Miss Fortune: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Kolekcjoner + Uraza Seryldy + Aksjomatyczny Łuk10,5%66,7%12
Ostrze Nieskończoności + Kolekcjoner + Aksjomatyczny Łuk9,6%72,7%11
Ostrze Nieskończoności + Pozdrowienia Lorda Dominika + Kolekcjoner9,6%27,3%11
Miss Fortune: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Kolekcjoner83,3%51,6%95
Ostrze Nieskończoności53,5%47,5%61
Aksjomatyczny Łuk44,7%60,8%51
Krwiopijec36,8%40,5%42
Pozdrowienia Lorda Dominika31,6%50,0%36
Uraza Seryldy18,4%42,9%21
Ognista Armata17,5%35,0%20
Śmiertelne Przypomnienie11,4%30,8%13
Miss Fortune: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Nagolenniki Berserkera59,6%52,9%68
Nagolenniki Pasibrzucha6,1%57,1%7
Obuwie Merkurego5,3%83,3%6
Miss Fortune: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Buty + Ząbkowany Sztylet29,8%52,9%34
Łza Bogini + Ząbkowany Sztylet27,2%58,1%31
Zaginiony Rozdział8,8%50,0%10
Miss Fortune: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E51,8%59,3%59
Q > E > W28,9%39,4%33
Miss Fortune: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa45,6%51,9%52
Do Ataku39,5%51,1%45
Ezoteryczna Kometa11,4%53,8%13
Miss Fortune: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli36,8%47,6%42
Miss Fortune: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Uzdrowienie39,5%57,8%45
Błysk + Duch18,4%61,9%21

Więcej o bohaterze Miss Fortune: Miss Fortune build · Miss Fortune counter · Skórki bohatera Miss Fortune

Miss Fortune: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Miss Fortune: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Miss Fortune: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia-5%
Otrzymywane obrażenia+5%

Miss Fortune w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Miss Fortune ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 27 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Miss Fortune: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Miss Fortune budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Miss Fortune: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Aksjomatyczny Łuk45%poniżej 7%
Uraza Seryldy18%poniżej 7%
Miss Fortune: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Pychaponiżej 10%54%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Miss Fortune

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Miss Fortune zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Miss Fortune ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Miss Fortune w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Miss Fortune ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Miss Fortune w ARAM-ie: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Miss Fortune w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Miss Fortune z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Miss Fortune będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Miss Fortune w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Miss Fortune kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.