Naafiri ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Naafiri ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Naafiri i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Naafiri ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Naafiri ARAM build w patchu 26.20 to Paszcza Malmortiusa, Kolekcjoner i Zaćmienie, z runą Elektryzacja i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 100,0% z 1 gier. Większość graczy bohatera Naafiri zaczyna od: Długi Miecz i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 19), Naafiri wygrywa 63,2%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Paszcza Malmortiusa + Kolekcjoner + Zaćmienie | 5,3% | 100,0% | 1 |
| Taniec Śmierci + Zaćmienie + Aksjomatyczny Łuk | 5,3% | 100,0% | 1 |
| Kolekcjoner + Uraza Seryldy + Woltaiczny Cyklomiecz | 5,3% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaćmienie | 63,2% | 66,7% | 12 |
| Taniec Śmierci | 52,6% | 70,0% | 10 |
| Kolekcjoner | 42,1% | 62,5% | 8 |
| Woltaiczny Cyklomiecz | 42,1% | 62,5% | 8 |
| Ostrze Nocy | 31,6% | 83,3% | 6 |
| Aksjomatyczny Łuk | 26,3% | 40,0% | 5 |
| Paszcza Malmortiusa | 15,8% | 100,0% | 3 |
| Uraza Seryldy | 15,8% | 66,7% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 52,6% | 80,0% | 10 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 15,8% | 33,3% | 3 |
| Nagolenniki Pasibrzucha | 15,8% | 33,3% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet | 47,4% | 66,7% | 9 |
| Długi Miecz + Młot Bojowy Caulfielda | 15,8% | 66,7% | 3 |
| Długi Miecz + Długi Miecz + Lśniąca Cząstka + Łza Bogini | 5,3% | 100,0% | 1 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 89,5% | 64,7% | 17 |
| Q > W > E | 10,5% | 50,0% | 2 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja | 63,2% | 66,7% | 12 |
| Zdobywca | 15,8% | 33,3% | 3 |
| Pierwsze Uderzenie | 5,3% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli | 42,1% | 62,5% | 8 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 84,2% | 56,3% | 16 |
| Błysk + Podpalenie | 10,5% | 100,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Naafiri: Naafiri build · Naafiri counter · Skórki bohatera Naafiri
Naafiri: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Naafiri: +10% zadawanych obrażeń i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +10% |
| Przyspieszenie umiejętności | +10 |
Naafiri w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Naafiri ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 73 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Naafiri: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Naafiri budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Zaćmienie | 63% | poniżej 8% |
| Kolekcjoner | 42% | poniżej 8% |
| Ostrze Nocy | 32% | 18% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Woltaiczny Cyklomiecz | 42% | 86% |
| Czarny Tasak | 11% | 44% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Naafiri
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Naafiri zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Naafiri ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Naafiri w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Naafiri ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Naafiri w ARAM-ie: +10% zadawanych obrażeń i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Działają tylko na Howling Abyss.
Naafiri w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Naafiri z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Naafiri będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Naafiri w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Naafiri kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.