Nocturne ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Nocturne ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Nocturne i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Nocturne ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Nocturne ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Nocy, Kolekcjoner i Aksjomatyczny Łuk, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 6 gier. Większość graczy bohatera Nocturne zaczyna od: Łza Bogini i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 30), Nocturne wygrywa 43,3%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ostrze Nocy + Kolekcjoner + Aksjomatyczny Łuk | 20,0% | 50,0% | 6 |
| Eksperymentalny Hexpierśnik + Kolekcjoner + Aksjomatyczny Łuk | 10,0% | 66,7% | 3 |
| Czarny Tasak + Łamacz Falangi + Aksjomatyczny Łuk | 3,3% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Aksjomatyczny Łuk | 60,0% | 50,0% | 18 |
| Kolekcjoner | 60,0% | 50,0% | 18 |
| Eksperymentalny Hexpierśnik | 40,0% | 25,0% | 12 |
| Ostrze Nocy | 23,3% | 57,1% | 7 |
| Łamacz Falangi | 10,0% | 66,7% | 3 |
| Stalowe Serce | 10,0% | 33,3% | 3 |
| Czarny Tasak | 6,7% | 100,0% | 2 |
| Kolosalna Hydra | 6,7% | 100,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 53,3% | 37,5% | 16 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 16,7% | 60,0% | 5 |
| Pancerniaki | 6,7% | 50,0% | 2 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Łza Bogini + Ząbkowany Sztylet | 43,3% | 38,5% | 13 |
| Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet | 10,0% | 66,7% | 3 |
| Sztylet + Pożeracz | 6,7% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 73,3% | 40,9% | 22 |
| Q > W > E | 26,7% | 50,0% | 8 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 40,0% | 58,3% | 12 |
| Nawałnica Mieczy | 33,3% | 30,0% | 10 |
| Do Ataku | 10,0% | 33,3% | 3 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nawałnica Mieczy · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Triumf | 30,0% | 33,3% | 9 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 80,0% | 45,8% | 24 |
| Błysk + Podpalenie | 6,7% | 50,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Nocturne: Nocturne build · Nocturne counter · Skórki bohatera Nocturne
Nocturne: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Nocturne: +10% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń i +20% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +10% |
| Otrzymywane obrażenia | -10% |
| Leczenie | +20% |
Nocturne w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Nocturne ma w ARAM-ie tier D w patchu 26.20: miejsce 143 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Nocturne: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Nocturne budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Kolekcjoner | 60% | poniżej 7% |
| Ostrze Nocy | 23% | poniżej 7% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Bluźniercza Hydra | poniżej 7% | 46% |
| Woltaiczny Cyklomiecz | poniżej 7% | 35% |
| Łamacz Falangi | 10% | 25% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Nocturne
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Nocturne zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Nocturne ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Nocturne w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Nocturne ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Nocturne w ARAM-ie: +10% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń i +20% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.
Nocturne w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Nocturne z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Nocturne będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Nocturne w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Nocturne kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.