Pyke ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Pyke ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Pyke i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Pyke ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Pyke ARAM build w patchu 26.20 to Widmowe Ostrze Youmuu, Ostrze Nocy i Aksjomatyczny Łuk, z runą Nawałnica Mieczy i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 60,0% z 10 gier. Większość graczy bohatera Pyke zaczyna od: Buty i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 72), Pyke wygrywa 48,6%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Widmowe Ostrze Youmuu + Ostrze Nocy + Aksjomatyczny Łuk | 13,9% | 60,0% | 10 |
| Ostrze Nocy + Kolekcjoner + Aksjomatyczny Łuk | 9,7% | 42,9% | 7 |
| Ostrze Nocy + Taniec Śmierci + Aksjomatyczny Łuk | 5,6% | 50,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Aksjomatyczny Łuk | 69,4% | 48,0% | 50 |
| Ostrze Nocy | 55,6% | 50,0% | 40 |
| Kolekcjoner | 41,7% | 46,7% | 30 |
| Widmowe Ostrze Youmuu | 37,5% | 55,6% | 27 |
| Woltaiczny Cyklomiecz | 22,2% | 56,3% | 16 |
| Uraza Seryldy | 15,3% | 63,6% | 11 |
| Taniec Śmierci | 15,3% | 45,5% | 11 |
| Paszcza Malmortiusa | 9,7% | 42,9% | 7 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 45,8% | 42,4% | 33 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 40,3% | 55,2% | 29 |
| Buty Prędkości | 2,8% | 50,0% | 2 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Buty + Ząbkowany Sztylet | 47,2% | 41,2% | 34 |
| Tłuczek | 23,6% | 47,1% | 17 |
| Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet | 13,9% | 60,0% | 10 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 81,9% | 50,8% | 59 |
| Q > W > E | 16,7% | 33,3% | 12 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nawałnica Mieczy | 58,3% | 47,6% | 42 |
| Mroczne Żniwa | 37,5% | 51,9% | 27 |
| Elektryzacja | 1,4% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli | 33,3% | 58,3% | 24 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 94,4% | 47,1% | 68 |
| Błysk + Podpalenie | 4,2% | 66,7% | 3 |
Więcej o bohaterze Pyke: Pyke build · Pyke counter · Skórki bohatera Pyke
Pyke: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Pyke: +10% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +10% |
| Otrzymywane obrażenia | -10% |
| Nieustępliwość | +20% |
Pyke w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Pyke ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 98 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Pyke: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Pyke budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Aksjomatyczny Łuk | 69% | 7% |
| Kolekcjoner | 42% | poniżej 2% |
| Uraza Seryldy | 15% | poniżej 2% |
| Ostrze Nocy | 56% | 44% |
| Taniec Śmierci | 15% | 4% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Glewia Umbry | poniżej 4% | 71% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Pyke
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Pyke zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Pyke ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Pyke w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Pyke ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Pyke w ARAM-ie: +10% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.
Pyke w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Pyke z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Pyke będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Pyke w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Pyke kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.