Rakan ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Rakan ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Rakan i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Rakan ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Rakan ARAM build w patchu 26.20 to Konwergencja Zeke'a, Kolczasta Kolczuga i Stalowe Serce, z runą Opiekun i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 100,0% z 1 gier. Większość graczy bohatera Rakan zaczyna od: Pas Giganta i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności W > E > Q. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 27), Rakan wygrywa 44,4%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Konwergencja Zeke'a + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Konwergencja Zeke'a + Stalowe Serce + Naszyjnik Żelaznych Solari | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Pieśń Bitewna Shurelyi + Plemienna Zbroja + Siła Natury | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Stalowe Serce | 44,4% | 33,3% | 12 |
| Konwergencja Zeke'a | 33,3% | 55,6% | 9 |
| Naszyjnik Żelaznych Solari | 29,6% | 75,0% | 8 |
| Kolczasta Kolczuga | 25,9% | 42,9% | 7 |
| Pieśń Bitewna Shurelyi | 18,5% | 60,0% | 5 |
| Plemienna Zbroja | 18,5% | 20,0% | 5 |
| Oblicze Ducha | 11,1% | 66,7% | 3 |
| Nieskończona Rozpacz | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 55,6% | 53,3% | 15 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 18,5% | 40,0% | 5 |
| Pancerniaki | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pas Giganta + Łza Bogini | 40,7% | 54,5% | 11 |
| Róg Strażnika + Łza Bogini | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Zaginiony Rozdział | 7,4% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| W > E > Q | 63,0% | 41,2% | 17 |
| W > Q > E | 33,3% | 44,4% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Opiekun | 70,4% | 36,8% | 19 |
| Reperkusje | 18,5% | 60,0% | 5 |
| Zdobywca | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Opiekun · Przypływ Życia · Kościana Zbroja · Niezachwiany · Makabryczne Pamiątki · Superłowca | 29,6% | 62,5% | 8 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 81,5% | 40,9% | 22 |
| Błysk + Bariera | 3,7% | 100,0% | 1 |
Więcej o bohaterze Rakan: Rakan build · Rakan counter · Skórki bohatera Rakan
Rakan: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Rakan: -5% otrzymywanych obrażeń i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
| Przyspieszenie umiejętności | +10 |
Rakan w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Rakan ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 114 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Rakan: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Rakan budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stalowe Serce | 44% | poniżej 2% |
| Kolczasta Kolczuga | 26% | poniżej 2% |
| Plemienna Zbroja | 19% | poniżej 2% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Konwergencja Zeke'a | 33% | 65% |
| Naszyjnik Żelaznych Solari | 30% | 59% |
| Przysięga Rycerska | 7% | 33% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Rakan
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Rakan zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Rakan ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Rakan w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Rakan ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Rakan w ARAM-ie: -5% otrzymywanych obrażeń i +10 pkt. przyspieszenia umiejętności. Działają tylko na Howling Abyss.
Rakan w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Rakan z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Rakan będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Rakan w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Rakan kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.