Renekton ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Renekton ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Renekton i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Renekton ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Renekton ARAM build w patchu 26.20 to Taniec Śmierci, Rozdarte Niebo i Zaćmienie, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Renekton zaczyna od: Tunelowiec i Lśniąca Cząstka i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 26), Renekton wygrywa 61,5%.

Renekton: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo + Zaćmienie7,7%50,0%2
Oblicze Ducha + Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo7,7%50,0%2
Paszcza Malmortiusa + Rozdarte Niebo + Zaćmienie3,8%100,0%1
Renekton: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Rozdarte Niebo65,4%58,8%17
Taniec Śmierci50,0%76,9%13
Zaćmienie46,2%50,0%12
Oblicze Ducha23,1%50,0%6
Czarny Tasak19,2%40,0%5
Kolczasta Kolczuga15,4%75,0%4
Paszcza Malmortiusa15,4%75,0%4
Gruboskórność Steraka15,4%75,0%4
Renekton: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego65,4%64,7%17
Pancerniaki34,6%55,6%9
Renekton: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Tunelowiec + Lśniąca Cząstka30,8%37,5%8
Długi Miecz + Młot Bojowy Caulfielda15,4%50,0%4
Buty + Młot Bojowy Caulfielda11,5%66,7%3
Renekton: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W61,5%75,0%16
Q > W > E30,8%50,0%8
Renekton: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca96,2%60,0%25
Do Ataku3,8%100,0%1
Renekton: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Smak Krwi · Łowca Skarbów34,6%77,8%9
Renekton: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie88,5%56,5%23
Wyczerpanie + Błysk3,8%100,0%1

Więcej o bohaterze Renekton: Renekton build · Renekton counter · Skórki bohatera Renekton

Renekton: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Renekton: +10% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Renekton: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Leczenie+10%

Renekton w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Renekton ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 69 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Renekton: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Renekton budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Renekton: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Rozdarte Niebo65%poniżej 4%
Oblicze Ducha23%4%
Taniec Śmierci50%33%
Kolczasta Kolczuga15%poniżej 4%
Renekton: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Czarny Tasak19%56%
Zaćmienie46%65%
Włócznia Shojinponiżej 8%23%
Gruboskórność Steraka15%26%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Renekton

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Renekton zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Renekton ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Renekton w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Renekton ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Renekton w ARAM-ie: +10% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.

Renekton w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Renekton z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Renekton będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Renekton w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Renekton kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.