Rengar ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Rengar ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Rengar i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Rengar ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Rengar ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Nieskończoności, Pozdrowienia Lorda Dominika i Kolekcjoner, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Rengar zaczyna od: Długi Miecz i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 21), Rengar wygrywa 33,3%.

Rengar: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Nieskończoności + Pozdrowienia Lorda Dominika + Kolekcjoner9,5%50,0%2
Pozdrowienia Lorda Dominika + Kolekcjoner + Woltaiczny Cyklomiecz4,8%100,0%1
Ostrze Nieskończoności + Pozdrowienia Lorda Dominika + Krwiożercza Hydra4,8%100,0%1
Rengar: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Kolekcjoner66,7%21,4%14
Woltaiczny Cyklomiecz47,6%40,0%10
Pozdrowienia Lorda Dominika38,1%50,0%8
Ostrze Nieskończoności38,1%37,5%8
Krwiożercza Hydra19,0%75,0%4
Ostrze Nocy19,0%50,0%4
Bluźniercza Hydra19,0%25,0%4
Śmiertelne Przypomnienie9,5%50,0%2
Rengar: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu38,1%37,5%8
Obuwie Merkurego28,6%0,0%6
Nagolenniki Pasibrzucha9,5%50,0%2
Rengar: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet47,6%30,0%10
Buty + Ząbkowany Sztylet19,0%50,0%4
Długi Miecz + Młot Bojowy Caulfielda9,5%0,0%2
Rengar: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E52,4%27,3%11
Q > E > W42,9%44,4%9
Rengar: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa66,7%35,7%14
Zdobywca14,3%33,3%3
Elektryzacja9,5%0,0%2
Rengar: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Triumf52,4%27,3%11
Rengar: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie61,9%38,5%13
Błysk + Duch14,3%66,7%3

Więcej o bohaterze Rengar: Rengar build · Rengar counter · Skórki bohatera Rengar

Rengar: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Rengar: +5% zadawanych obrażeń, -8% otrzymywanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Rengar: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+5%
Otrzymywane obrażenia-8%
Nieustępliwość+20%

Rengar w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Rengar ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 143 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Rengar: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Rengar budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Rengar: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolekcjoner67%poniżej 4%
Woltaiczny Cyklomiecz48%21%
Ostrze Nieskończoności38%13%
Krwiożercza Hydra19%poniżej 4%
Rengar: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Glewia Umbryponiżej 10%80%
Bluźniercza Hydra19%64%
Ostrze Nocy19%43%
Pozdrowienia Lorda Dominika38%49%
Wężowy Kiełponiżej 10%20%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Rengar

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Rengar zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Rengar ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Rengar w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Rengar ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Rengar w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń, -8% otrzymywanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.

Rengar w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Rengar z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Rengar będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Rengar w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Rengar kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.