Riven ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Riven ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Riven i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Riven ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Riven ARAM build w patchu 26.20 to Taniec Śmierci, Rozdarte Niebo i Zaćmienie, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Riven zaczyna od: Buty i Młot Bojowy Caulfielda i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 20), Riven wygrywa 45,0%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo + Zaćmienie | 20,0% | 50,0% | 4 |
| Paszcza Malmortiusa + Rozdarte Niebo + Zaćmienie | 10,0% | 0,0% | 2 |
| Złodziej Esencji + Kolosalna Hydra + Taniec Śmierci | 5,0% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Taniec Śmierci | 75,0% | 53,3% | 15 |
| Rozdarte Niebo | 60,0% | 50,0% | 12 |
| Zaćmienie | 55,0% | 45,5% | 11 |
| Czarny Tasak | 25,0% | 40,0% | 5 |
| Paszcza Malmortiusa | 20,0% | 25,0% | 4 |
| Bezustanny Głód | 20,0% | 0,0% | 4 |
| Krwiożercza Hydra | 15,0% | 33,3% | 3 |
| Stalowe Serce | 10,0% | 0,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 60,0% | 50,0% | 12 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 20,0% | 50,0% | 4 |
| Pancerniaki | 15,0% | 33,3% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Buty + Młot Bojowy Caulfielda | 30,0% | 50,0% | 6 |
| Długi Miecz + Młot Bojowy Caulfielda | 25,0% | 60,0% | 5 |
| Długi Miecz + Ostrze Strażnika | 10,0% | 100,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 90,0% | 44,4% | 18 |
| Q > W > E | 5,0% | 100,0% | 1 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca | 95,0% | 42,1% | 19 |
| Ognisty Dotyk | 5,0% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Smak Krwi · Łowca Skarbów | 55,0% | 45,5% | 11 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 90,0% | 44,4% | 18 |
| Błysk + Podpalenie | 5,0% | 100,0% | 1 |
Więcej o bohaterze Riven: Riven build · Riven counter · Skórki bohatera Riven
Riven: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Riven: +5% zadawanych obrażeń i -8% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
| Otrzymywane obrażenia | -8% |
Riven w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Riven ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 108 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Riven: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Riven budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Rozdarte Niebo | 60% | 6% |
| Zaćmienie | 55% | 31% |
| Krwiożercza Hydra | 15% | poniżej 3% |
| Taniec Śmierci | 75% | 65% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Bezustanny Głód | 20% | 47% |
| Aksjomatyczny Łuk | poniżej 5% | 30% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Riven
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Riven zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Riven ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Riven w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Riven ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Riven w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń i -8% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Riven w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Riven z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Riven będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Riven w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Riven kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.