Ryze ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Ryze ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Ryze i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Ryze ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Ryze ARAM build w patchu 26.20 to Aktualizator, Zabójczy Kapelusz Rabadona i Różdżka Wieków, z runą Przypływ Jeźdźca Fal i czarami Błysk i Duch: wygrywa 50,0% z 6 gier. Większość graczy bohatera Ryze zaczyna od: Różdżka Zniszczenia i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 57), Ryze wygrywa 50,9%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Aktualizator + Zabójczy Kapelusz Rabadona + Różdżka Wieków | 10,5% | 50,0% | 6 |
| Aktualizator + Mroźne Serce + Różdżka Wieków | 8,8% | 80,0% | 5 |
| Mroźne Serce + Kosmiczny Impuls + Różdżka Wieków | 5,3% | 33,3% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Różdżka Wieków | 87,7% | 52,0% | 50 |
| Mroźne Serce | 38,6% | 59,1% | 22 |
| Aktualizator | 36,8% | 61,9% | 21 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 28,1% | 56,3% | 16 |
| Kosmiczny Impuls | 21,1% | 41,7% | 12 |
| Kostur Pustki | 17,5% | 40,0% | 10 |
| Siła Natury | 8,8% | 80,0% | 5 |
| Klepsydra Zhonyi | 8,8% | 60,0% | 5 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 49,1% | 50,0% | 28 |
| Obuwie Merkurego | 33,3% | 47,4% | 19 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 7,0% | 25,0% | 4 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Różdżka Zniszczenia + Łza Bogini | 68,4% | 53,8% | 39 |
| Katalizator Eonów | 5,3% | 33,3% | 3 |
| Różdżka Zniszczenia + Rubinowy Kryształ + Łza Bogini | 3,5% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 87,7% | 52,0% | 50 |
| Q > W > E | 5,3% | 33,3% | 3 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Przypływ Jeźdźca Fal | 66,7% | 55,3% | 38 |
| Zdobywca | 19,3% | 45,5% | 11 |
| Ognisty Dotyk | 3,5% | 50,0% | 2 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Przypływ Jeźdźca Fal · Opaska Przepływu Many · Transcendencja · Nadchodząca Burza · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli | 29,8% | 58,8% | 17 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Duch | 70,2% | 60,0% | 40 |
| Błysk + Naznaczenie | 15,8% | 44,4% | 9 |
Więcej o bohaterze Ryze: Ryze build · Ryze counter · Skórki bohatera Ryze
Ryze: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Ryze: +5% zadawanych obrażeń i -5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
Ryze w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Ryze ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 81 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Ryze: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Ryze budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Mroźne Serce | 39% | 3% |
| Kosmiczny Impuls | 21% | 3% |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 28% | 13% |
| Kostur Pustki | 18% | 3% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Aktualizator | 37% | 55% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Ryze
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Ryze zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Ryze ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Ryze w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Ryze ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Ryze w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń i -5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Ryze w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Ryze z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Ryze będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Ryze w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Ryze kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.