Senna ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Senna ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Senna i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Senna ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Senna ARAM build w patchu 26.20 to Czarny Tasak, Kosa Statikka i Ognista Armata, z runą Zwinne Nogi i czarami Błysk i Duch: wygrywa 80,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Senna zaczyna od: Kilof, Sztylet i Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 76), Senna wygrywa 51,3%.

Senna: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Czarny Tasak + Kosa Statikka + Ognista Armata6,6%80,0%5
Ostrze Nieskończoności + Czarny Tasak + Kosa Statikka6,6%60,0%5
Pozdrowienia Lorda Dominika + Ognista Armata + Kolekcjoner5,3%50,0%4
Senna: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Kosa Statikka56,6%58,1%43
Ognista Armata56,6%55,8%43
Ostrze Nieskończoności42,1%50,0%32
Kolekcjoner42,1%43,8%32
Czarny Tasak32,9%68,0%25
Pogromca Krakenów21,1%62,5%16
Ostrze Zniszczonego Króla21,1%62,5%16
Pozdrowienia Lorda Dominika15,8%50,0%12
Senna: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Buty Prędkości43,4%48,5%33
Nagolenniki Berserkera40,8%51,6%31
Obuwie Merkurego3,9%66,7%3
Senna: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Kilof + Sztylet + Sztylet17,1%76,9%13
Łza Bogini + Ząbkowany Sztylet17,1%30,8%13
Buty + Ząbkowany Sztylet6,6%40,0%5
Senna: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E96,1%50,7%73
Q > E > W2,6%100,0%2
Senna: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zwinne Nogi36,8%64,3%28
Mroczne Żniwa35,5%48,1%27
Do Ataku21,1%25,0%16
Senna: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Smak Krwi · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Legenda: Żwawość · Rozwój Myśli30,3%47,8%23
Senna: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Duch59,2%48,9%45
Błysk + Uzdrowienie14,5%63,6%11

Więcej o bohaterze Senna: Senna build · Senna counter · Skórki bohatera Senna

Senna: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Senna: -8% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Senna: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia-8%
Otrzymywane obrażenia+5%

Senna w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Senna ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 64 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Senna: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Senna budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Senna: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolekcjoner42%poniżej 3%
Ostrze Nieskończoności42%8%
Ognista Armata57%28%
Pogromca Krakenów21%poniżej 3%
Ostrze Zniszczonego Króla21%poniżej 3%
Senna: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Czarny Tasak33%76%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Senna

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Senna zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Senna ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Senna w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Senna ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Senna w ARAM-ie: -8% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Senna w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Senna z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Senna będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Senna w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Senna kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.