Shaco ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Shaco ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Shaco i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Shaco ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Shaco ARAM build w patchu 26.20 to Płomień Cienia, Udręka Liandry'ego i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 80,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Shaco zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności E > W > Q. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 66), Shaco wygrywa 65,2%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Płomień Cienia + Udręka Liandry'ego + Echo Luden | 7,6% | 80,0% | 5 |
| Ostrze Nieskończoności + Kolekcjoner + Woltaiczny Cyklomiecz | 6,1% | 75,0% | 4 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia + Złowrogość + Udręka Liandry'ego | 4,5% | 100,0% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Udręka Liandry'ego | 63,6% | 69,0% | 42 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 43,9% | 72,4% | 29 |
| Echo Luden | 36,4% | 66,7% | 24 |
| Płomień Cienia | 33,3% | 68,2% | 22 |
| Złowrogość | 24,2% | 62,5% | 16 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 22,7% | 66,7% | 15 |
| Kolekcjoner | 21,2% | 57,1% | 14 |
| Ostrze Nieskończoności | 18,2% | 50,0% | 12 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 39,4% | 73,1% | 26 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 28,8% | 73,7% | 19 |
| Buty Prędkości | 7,6% | 40,0% | 5 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 68,2% | 68,9% | 45 |
| Buty + Ząbkowany Sztylet | 4,5% | 100,0% | 3 |
| Tłuczek | 4,5% | 33,3% | 3 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | 54,5% | 69,4% | 36 |
| W > E > Q | 18,2% | 58,3% | 12 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 63,6% | 69,0% | 42 |
| Ezoteryczna Kometa | 22,7% | 53,3% | 15 |
| Nawałnica Mieczy | 6,1% | 75,0% | 4 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Opaska Przepływu Many · Transcendencja | 25,8% | 70,6% | 17 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 59,1% | 69,2% | 39 |
| Błysk + Podpalenie | 18,2% | 41,7% | 12 |
Więcej o bohaterze Shaco: Shaco build · Shaco counter · Skórki bohatera Shaco
Shaco: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Shaco: +5% zadawanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
Shaco w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Shaco ma w ARAM-ie tier S+ w patchu 26.20: miejsce 2 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Shaco: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Shaco budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Udręka Liandry'ego | 64% | 36% |
| Echo Luden | 36% | poniżej 13% |
| Płomień Cienia | 33% | poniżej 13% |
| Złowrogość | 24% | poniżej 13% |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 23% | poniżej 13% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Woltaiczny Cyklomiecz | 17% | 36% |
| Imperialny Mandat | poniżej 9% | 26% |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | poniżej 9% | 21% |
| Glewia Umbry | poniżej 9% | 19% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Shaco
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Shaco zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Shaco ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Shaco w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Shaco ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Shaco w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Shaco w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Shaco z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Shaco będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Shaco w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Shaco kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.