Shyvana ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Shyvana ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Shyvana i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Shyvana ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Shyvana ARAM build w patchu 26.20 to Zmierzch i Brzask, Stalowe Serce i Taniec Śmierci, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 0,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Shyvana zaczyna od: Rubinowy Kryształ i Blask i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 15), Shyvana wygrywa 33,3%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zmierzch i Brzask + Stalowe Serce + Taniec Śmierci | 13,3% | 0,0% | 2 |
| Zmierzch i Brzask + Taniec Śmierci + Udręka Liandry'ego | 6,7% | 100,0% | 1 |
| Plemienna Zbroja + Stalowe Serce + Jak'Sho Zmienny | 6,7% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zmierzch i Brzask | 40,0% | 50,0% | 6 |
| Stalowe Serce | 40,0% | 33,3% | 6 |
| Taniec Śmierci | 33,3% | 40,0% | 5 |
| Udręka Liandry'ego | 26,7% | 50,0% | 4 |
| Jak'Sho Zmienny | 26,7% | 50,0% | 4 |
| Kolczasta Kolczuga | 20,0% | 33,3% | 3 |
| Rozdarte Niebo | 13,3% | 50,0% | 2 |
| Moc Trójcy | 13,3% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 60,0% | 22,2% | 9 |
| Pancerniaki | 13,3% | 50,0% | 2 |
| Obuwie Maga | 6,7% | 100,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Rubinowy Kryształ + Blask | 20,0% | 66,7% | 3 |
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 20,0% | 0,0% | 3 |
| Pas Giganta + Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 13,3% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 53,3% | 25,0% | 8 |
| E > W > Q | 20,0% | 66,7% | 3 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 53,3% | 25,0% | 8 |
| Uścisk Nieumarłego | 20,0% | 66,7% | 3 |
| Ezoteryczna Kometa | 20,0% | 33,3% | 3 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Triumf | 26,7% | 0,0% | 4 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 60,0% | 44,4% | 9 |
| Duch + Naznaczenie | 20,0% | 33,3% | 3 |
Więcej o bohaterze Shyvana: Shyvana build · Shyvana counter · Skórki bohatera Shyvana
Shyvana: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Shyvana: -5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
Shyvana w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Shyvana ma w ARAM-ie tier D w patchu 26.20: miejsce 151 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Shyvana: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Shyvana budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stalowe Serce | 40% | poniżej 3% |
| Udręka Liandry'ego | 27% | poniżej 3% |
| Kolczasta Kolczuga | 20% | poniżej 3% |
| Rozdarte Niebo | 13% | poniżej 3% |
| Zmierzch i Brzask | 40% | 30% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Włócznia Shojin | poniżej 7% | 54% |
| Moc Trójcy | 13% | 59% |
| Pogromca Krakenów | poniżej 7% | 34% |
| Taniec Śmierci | 33% | 47% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Shyvana
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Shyvana zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Shyvana ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Shyvana w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Shyvana ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Shyvana w ARAM-ie: -5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Shyvana w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Shyvana z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Shyvana będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Shyvana w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Shyvana kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.