Sion ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Sion ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Sion i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Sion ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Sion ARAM build w patchu 26.20 to Nieskończona Rozpacz, Kolczasta Kolczuga i Stalowe Serce, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Sion zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 30), Sion wygrywa 60,0%.

Sion: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Nieskończona Rozpacz + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce6,7%50,0%2
Nieskończona Rozpacz + Stalowe Serce + Głucha Poświata6,7%50,0%2
Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce + Głucha Poświata6,7%50,0%2
Sion: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Stalowe Serce90,0%55,6%27
Kolczasta Kolczuga50,0%46,7%15
Głucha Poświata36,7%72,7%11
Nieskończona Rozpacz33,3%40,0%10
Jak'Sho Zmienny23,3%28,6%7
Omen Randuina20,0%33,3%6
Plemienna Zbroja20,0%33,3%6
Kaeniczna Powłoka13,3%50,0%4
Sion: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego56,7%64,7%17
Pancerniaki20,0%16,7%6
Buty Prędkości10,0%100,0%3
Sion: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ53,3%62,5%16
Rubinowy Kryształ + Kryształowy Karwasz10,0%66,7%3
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ + Kryształowy Karwasz6,7%100,0%2
Sion: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E76,7%60,9%23
Q > E > W16,7%60,0%5
Sion: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego80,0%54,2%24
Reperkusje10,0%100,0%3
Zabójcze Tempo3,3%100,0%1
Sion: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego · Demolka · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Cios Poniżej Pasa · Superłowca46,7%57,1%14
Sion: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie86,7%65,4%26
Uzdrowienie + Naznaczenie3,3%100,0%1

Więcej o bohaterze Sion: Sion build · Sion counter · Skórki bohatera Sion

Sion: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Sion: -10% zadawanych obrażeń i +10% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Sion: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia-10%
Otrzymywane obrażenia+10%

Sion w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Sion ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 31 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Sion: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Sion budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Sion: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Stalowe Serce90%34%
Kolczasta Kolczuga50%13%
Głucha Poświata37%16%
Omen Randuina20%poniżej 7%
Plemienna Zbroja20%poniżej 7%
Sion: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolosalna Hydraponiżej 10%31%
Nieskończona Rozpacz33%51%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Sion

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Sion zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Sion ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Sion w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Sion ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Sion w ARAM-ie: -10% zadawanych obrażeń i +10% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Sion w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Sion z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Sion będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Sion w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Sion kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.