Smolder ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Smolder ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Smolder i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Smolder ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Smolder ARAM build w patchu 26.20 to Pozdrowienia Lorda Dominika, Włócznia Shojin i Złodziej Esencji, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Duch: wygrywa 66,7% z 6 gier. Większość graczy bohatera Smolder zaczyna od: Długi Miecz i Blask i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 54), Smolder wygrywa 57,4%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pozdrowienia Lorda Dominika + Włócznia Shojin + Złodziej Esencji | 11,1% | 66,7% | 6 |
| Ognista Armata + Włócznia Shojin + Złodziej Esencji | 9,3% | 40,0% | 5 |
| Czarny Tasak + Włócznia Shojin + Złodziej Esencji | 7,4% | 75,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Złodziej Esencji | 68,5% | 56,8% | 37 |
| Włócznia Shojin | 57,4% | 51,6% | 31 |
| Ognista Armata | 51,9% | 46,4% | 28 |
| Ostrze Nieskończoności | 33,3% | 55,6% | 18 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 27,8% | 66,7% | 15 |
| Moc Trójcy | 25,9% | 64,3% | 14 |
| Czarny Tasak | 13,0% | 57,1% | 7 |
| Krwiopijec | 11,1% | 66,7% | 6 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 68,5% | 54,1% | 37 |
| Nagolenniki Pasibrzucha | 9,3% | 40,0% | 5 |
| Nagolenniki Berserkera | 5,6% | 100,0% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Długi Miecz + Blask | 35,2% | 52,6% | 19 |
| Blask + Łza Bogini | 29,6% | 56,3% | 16 |
| Długi Miecz + Lśniąca Cząstka + Blask | 3,7% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 85,2% | 65,2% | 46 |
| Q > E > W | 9,3% | 20,0% | 5 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 51,9% | 50,0% | 28 |
| Do Ataku | 25,9% | 57,1% | 14 |
| Ognisty Dotyk | 14,8% | 75,0% | 8 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli | 37,0% | 45,0% | 20 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Duch | 61,1% | 57,6% | 33 |
| Błysk + Bariera | 13,0% | 85,7% | 7 |
Więcej o bohaterze Smolder: Smolder build · Smolder counter · Skórki bohatera Smolder
Smolder: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Smolder: +2% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | +2% |
Smolder w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Smolder ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 35 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Smolder: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Smolder budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Włócznia Shojin | 57% | 35% |
| Moc Trójcy | 26% | poniżej 6% |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 28% | 12% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Złodziej Esencji | 69% | 94% |
| Czarny Tasak | 13% | 34% |
| Ostrze Nieskończoności | 33% | 46% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Smolder
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Smolder zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Smolder ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Smolder w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Smolder ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Smolder w ARAM-ie: +2% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Smolder w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Smolder z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Smolder będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Smolder w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Smolder kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.