Swain ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Swain ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Swain i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Swain ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Swain ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Kryształowy Kostur Rylai i Różdżka Wieków, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 60,0% z 10 gier. Większość graczy bohatera Swain zaczyna od: Katalizator Eonów i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 40), Swain wygrywa 62,5%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Oblicze Ducha + Kryształowy Kostur Rylai + Różdżka Wieków | 25,0% | 60,0% | 10 |
| Kryształowy Kostur Rylai + Udręka Liandry'ego + Różdżka Wieków | 7,5% | 66,7% | 3 |
| Kryształowy Kostur Rylai + Szczelinotwórca + Różdżka Wieków | 7,5% | 66,7% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Różdżka Wieków | 70,0% | 60,7% | 28 |
| Kryształowy Kostur Rylai | 67,5% | 55,6% | 27 |
| Oblicze Ducha | 57,5% | 52,2% | 23 |
| Udręka Liandry'ego | 37,5% | 53,3% | 15 |
| Złowrogość | 27,5% | 63,6% | 11 |
| Szczelinotwórca | 27,5% | 63,6% | 11 |
| Kolczasta Kolczuga | 15,0% | 66,7% | 6 |
| Nieskończona Rozpacz | 12,5% | 80,0% | 5 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 57,5% | 60,9% | 23 |
| Obuwie Maga | 17,5% | 71,4% | 7 |
| Pancerniaki | 12,5% | 60,0% | 5 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Katalizator Eonów | 57,5% | 65,2% | 23 |
| Zaginiony Rozdział | 20,0% | 75,0% | 8 |
| Nawiedzona Maska | 7,5% | 33,3% | 3 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 50,0% | 55,0% | 20 |
| Q > E > W | 30,0% | 75,0% | 12 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca | 70,0% | 64,3% | 28 |
| Mroczne Żniwa | 20,0% | 50,0% | 8 |
| Lodowcowe Ulepszenie | 2,5% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca · Rozwój Myśli · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost | 45,0% | 72,2% | 18 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 87,5% | 60,0% | 35 |
| Błysk + Duch | 5,0% | 50,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Swain: Swain build · Swain counter · Skórki bohatera Swain
Swain: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Swain: -5% zadawanych obrażeń, +15% otrzymywanych obrażeń i -20% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | -5% |
| Otrzymywane obrażenia | +15% |
| Leczenie | -20% |
Swain w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Swain ma w ARAM-ie tier S w patchu 26.20: miejsce 10 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Swain: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Swain budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Różdżka Wieków | 70% | poniżej 3% |
| Oblicze Ducha | 57% | 3% |
| Szczelinotwórca | 28% | poniżej 3% |
| Kolczasta Kolczuga | 15% | poniżej 3% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Klepsydra Zhonyi | 8% | 34% |
| Kryształowy Kostur Rylai | 68% | 91% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Swain
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Swain zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Swain ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Swain w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Swain ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Swain w ARAM-ie: -5% zadawanych obrażeń, +15% otrzymywanych obrażeń i -20% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.
Swain w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Swain z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Swain będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Swain w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Swain kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.