Tahm Kench ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Tahm Kench ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Tahm Kench i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Tahm Kench ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Tahm Kench ARAM build w patchu 26.20 to Nieskończona Rozpacz, Oblicze Ducha i Stalowe Serce, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 62,5% z 8 gier. Większość graczy bohatera Tahm Kench zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 42), Tahm Kench wygrywa 57,1%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nieskończona Rozpacz + Oblicze Ducha + Stalowe Serce | 19,0% | 62,5% | 8 |
| Oblicze Ducha + Plemienna Zbroja + Stalowe Serce | 9,5% | 25,0% | 4 |
| Nieskończona Rozpacz + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 7,1% | 33,3% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Stalowe Serce | 90,5% | 52,6% | 38 |
| Kolczasta Kolczuga | 47,6% | 45,0% | 20 |
| Oblicze Ducha | 45,2% | 57,9% | 19 |
| Nieskończona Rozpacz | 40,5% | 58,8% | 17 |
| Plemienna Zbroja | 28,6% | 58,3% | 12 |
| Omen Randuina | 11,9% | 60,0% | 5 |
| Zmierzch i Brzask | 9,5% | 75,0% | 4 |
| Jak'Sho Zmienny | 9,5% | 50,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 71,4% | 53,3% | 30 |
| Pancerniaki | 23,8% | 70,0% | 10 |
| Buty Prędkości | 2,4% | 100,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 45,2% | 52,6% | 19 |
| Pas Giganta + Łza Bogini | 26,2% | 54,5% | 11 |
| Rubinowy Kryształ + Róg Strażnika | 9,5% | 75,0% | 4 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 57,1% | 58,3% | 24 |
| Q > E > W | 35,7% | 60,0% | 15 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Uścisk Nieumarłego | 85,7% | 55,6% | 36 |
| Reperkusje | 7,1% | 66,7% | 3 |
| Mroczne Żniwa | 2,4% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Uścisk Nieumarłego · Grzmotnięcie Tarczą · Drugi Oddech · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf | 42,9% | 50,0% | 18 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 83,3% | 54,3% | 35 |
| Błysk + Podpalenie | 4,8% | 100,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Tahm Kench: Tahm Kench build · Tahm Kench counter · Skórki bohatera Tahm Kench
Tahm Kench: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Tahm Kench: +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | +5% |
Tahm Kench w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Tahm Kench ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 23 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Tahm Kench: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Tahm Kench budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Nieskończona Rozpacz | 40% | poniżej 3% |
| Oblicze Ducha | 45% | 17% |
| Kolczasta Kolczuga | 48% | 20% |
| Stalowe Serce | 90% | 63% |
| Plemienna Zbroja | 29% | 3% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Naszyjnik Żelaznych Solari | poniżej 7% | 23% |
| Przysięga Rycerska | poniżej 7% | 22% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Tahm Kench
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Tahm Kench zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Tahm Kench ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Tahm Kench w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Tahm Kench ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Tahm Kench w ARAM-ie: +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Tahm Kench w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Tahm Kench z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Tahm Kench będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Tahm Kench w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Tahm Kench kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.