Tahm Kench ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Tahm Kench ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Tahm Kench i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Tahm Kench ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Tahm Kench ARAM build w patchu 26.20 to Nieskończona Rozpacz, Oblicze Ducha i Stalowe Serce, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 62,5% z 8 gier. Większość graczy bohatera Tahm Kench zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 42), Tahm Kench wygrywa 57,1%.

Tahm Kench: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Nieskończona Rozpacz + Oblicze Ducha + Stalowe Serce19,0%62,5%8
Oblicze Ducha + Plemienna Zbroja + Stalowe Serce9,5%25,0%4
Nieskończona Rozpacz + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce7,1%33,3%3
Tahm Kench: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Stalowe Serce90,5%52,6%38
Kolczasta Kolczuga47,6%45,0%20
Oblicze Ducha45,2%57,9%19
Nieskończona Rozpacz40,5%58,8%17
Plemienna Zbroja28,6%58,3%12
Omen Randuina11,9%60,0%5
Zmierzch i Brzask9,5%75,0%4
Jak'Sho Zmienny9,5%50,0%4
Tahm Kench: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego71,4%53,3%30
Pancerniaki23,8%70,0%10
Buty Prędkości2,4%100,0%1
Tahm Kench: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ45,2%52,6%19
Pas Giganta + Łza Bogini26,2%54,5%11
Rubinowy Kryształ + Róg Strażnika9,5%75,0%4
Tahm Kench: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E57,1%58,3%24
Q > E > W35,7%60,0%15
Tahm Kench: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego85,7%55,6%36
Reperkusje7,1%66,7%3
Mroczne Żniwa2,4%100,0%1
Tahm Kench: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego · Grzmotnięcie Tarczą · Drugi Oddech · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf42,9%50,0%18
Tahm Kench: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie83,3%54,3%35
Błysk + Podpalenie4,8%100,0%2

Więcej o bohaterze Tahm Kench: Tahm Kench build · Tahm Kench counter · Skórki bohatera Tahm Kench

Tahm Kench: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Tahm Kench: +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Tahm Kench: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Otrzymywane obrażenia+5%

Tahm Kench w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Tahm Kench ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 23 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Tahm Kench: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Tahm Kench budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Tahm Kench: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Nieskończona Rozpacz40%poniżej 3%
Oblicze Ducha45%17%
Kolczasta Kolczuga48%20%
Stalowe Serce90%63%
Plemienna Zbroja29%3%
Tahm Kench: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Naszyjnik Żelaznych Solariponiżej 7%23%
Przysięga Rycerskaponiżej 7%22%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Tahm Kench

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Tahm Kench zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Tahm Kench ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Tahm Kench w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Tahm Kench ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Tahm Kench w ARAM-ie: +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Tahm Kench w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Tahm Kench z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Tahm Kench będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Tahm Kench w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Tahm Kench kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.