Taliyah ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Taliyah ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Taliyah i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Taliyah ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Taliyah ARAM build w patchu 26.20 to Płomień Cienia, Przepływ Burzy i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Duch: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Taliyah zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 28), Taliyah wygrywa 42,9%.

Taliyah: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden14,3%50,0%4
Zabójczy Kapelusz Rabadona + Płomień Cienia + Echo Luden10,7%33,3%3
Kryształowy Kostur Rylai + Udręka Liandry'ego + Echo Luden7,1%50,0%2
Taliyah: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Echo Luden60,7%41,2%17
Płomień Cienia46,4%46,2%13
Udręka Liandry'ego46,4%38,5%13
Kryształowy Kostur Rylai39,3%45,5%11
Pochodnia Mrocznego Ognia32,1%44,4%9
Zabójczy Kapelusz Rabadona32,1%33,3%9
Przepływ Burzy28,6%37,5%8
Klepsydra Zhonyi21,4%50,0%6
Taliyah: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga64,3%38,9%18
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu10,7%33,3%3
Obuwie Merkurego7,1%100,0%2
Taliyah: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zaginiony Rozdział71,4%55,0%20
Buty + Szafirowy Kryształ + Wzmacniająca Księga + Łza Bogini7,1%0,0%2
Szafirowy Kryształ + Wzmacniająca Księga + Lśniąca Cząstka + Łza Bogini7,1%0,0%2
Taliyah: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W89,3%44,0%25
Q > W > E7,1%50,0%2
Taliyah: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa60,7%47,1%17
Elektryzacja25,0%42,9%7
Uścisk Nieumarłego3,6%100,0%1
Taliyah: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli21,4%66,7%6
Taliyah: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Duch42,9%33,3%12
Błysk + Uzdrowienie17,9%60,0%5

Więcej o bohaterze Taliyah: Taliyah build · Taliyah counter · Skórki bohatera Taliyah

Taliyah: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Taliyah: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Taliyah nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Taliyah w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Taliyah ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 97 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Taliyah: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Taliyah budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Taliyah: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Echo Luden61%15%
Zabójczy Kapelusz Rabadona32%6%
Udręka Liandry'ego46%23%
Przepływ Burzy29%poniżej 6%
Płomień Cienia46%33%
Taliyah: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Pochodnia Mrocznego Ognia32%65%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Taliyah

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Taliyah zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Taliyah ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Taliyah w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Taliyah ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Taliyah w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Taliyah w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Taliyah z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Taliyah będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Taliyah w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Taliyah kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.