Taric ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Taric ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Taric i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Taric ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Taric ARAM build w patchu 26.20 to Kolczasta Kolczuga, Koniec Rozumu i Jak'Sho Zmienny, z runą Opiekun i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 100,0% z 1 gier. Większość graczy bohatera Taric zaczyna od: Pas Giganta i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności E > Q > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 20), Taric wygrywa 40,0%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Kolczasta Kolczuga + Koniec Rozumu + Jak'Sho Zmienny | 5,0% | 100,0% | 1 |
| Plemienna Zbroja + Stalowe Serce + Jak'Sho Zmienny | 5,0% | 100,0% | 1 |
| Kaeniczna Powłoka + Stalowe Serce + Mroźne Serce | 5,0% | 0,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Stalowe Serce | 65,0% | 38,5% | 13 |
| Oblicze Ducha | 35,0% | 42,9% | 7 |
| Jak'Sho Zmienny | 20,0% | 75,0% | 4 |
| Nieskończona Rozpacz | 20,0% | 50,0% | 4 |
| Kolczasta Kolczuga | 20,0% | 50,0% | 4 |
| Mroźne Serce | 15,0% | 33,3% | 3 |
| Plemienna Zbroja | 15,0% | 33,3% | 3 |
| Kaeniczna Powłoka | 15,0% | 0,0% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 45,0% | 44,4% | 9 |
| Pancerniaki | 30,0% | 16,7% | 6 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 15,0% | 33,3% | 3 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pas Giganta + Łza Bogini | 35,0% | 28,6% | 7 |
| Róg Strażnika + Łza Bogini | 15,0% | 66,7% | 3 |
| Łza Bogini + Kamizelka Cierniowa | 5,0% | 100,0% | 1 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | 40,0% | 37,5% | 8 |
| Q > E > W | 25,0% | 60,0% | 5 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Opiekun | 45,0% | 55,6% | 9 |
| Uścisk Nieumarłego | 40,0% | 37,5% | 8 |
| Lodowcowe Ulepszenie | 10,0% | 0,0% | 2 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Opiekun · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Rewitalizacja · Legenda: Przyspieszenie · Rozwój Myśli | 30,0% | 50,0% | 6 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 75,0% | 46,7% | 15 |
| Błysk + Uzdrowienie | 10,0% | 50,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Taric: Taric build · Taric counter · Skórki bohatera Taric
Taric: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Taric: +10% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | +10% |
Taric w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Taric ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 132 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Taric: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Taric budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stalowe Serce | 65% | poniżej 4% |
| Oblicze Ducha | 35% | 4% |
| Jak'Sho Zmienny | 20% | poniżej 4% |
| Nieskończona Rozpacz | 20% | poniżej 4% |
| Kolczasta Kolczuga | 20% | 4% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Naszyjnik Żelaznych Solari | poniżej 5% | 63% |
| Przysięga Rycerska | poniżej 5% | 59% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Taric
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Taric zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Taric ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Taric w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Taric ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Taric w ARAM-ie: +10% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Taric w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Taric z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Taric będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Taric w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Taric kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.