Trundle ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Trundle ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Trundle i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Trundle ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Trundle ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Ostrze Zniszczonego Króla i Rozdarte Niebo, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Trundle zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 28), Trundle wygrywa 46,4%.

Trundle: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Oblicze Ducha + Ostrze Zniszczonego Króla + Rozdarte Niebo7,1%50,0%2
Kolczasta Kolczuga + Moc Trójcy + Ostrze Zniszczonego Króla3,6%100,0%1
Kolczasta Kolczuga + Plemienna Zbroja + Stalowe Serce3,6%100,0%1
Trundle: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Zniszczonego Króla50,0%35,7%14
Kolczasta Kolczuga46,4%46,2%13
Rozdarte Niebo42,9%66,7%12
Oblicze Ducha42,9%50,0%12
Stalowe Serce42,9%41,7%12
Moc Trójcy25,0%71,4%7
Kolosalna Hydra10,7%66,7%3
Omen Randuina10,7%66,7%3
Trundle: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego42,9%41,7%12
Pancerniaki39,3%63,6%11
Nagolenniki Berserkera7,1%0,0%2
Trundle: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ25,0%57,1%7
Tunelowiec + Lśniąca Cząstka14,3%50,0%4
Róg Strażnika + Łza Bogini10,7%100,0%3
Trundle: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E75,0%42,9%21
Q > E > W10,7%66,7%3
Trundle: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego35,7%30,0%10
Do Ataku28,6%62,5%8
Zabójcze Tempo14,3%50,0%4
Trundle: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf28,6%25,0%8
Trundle: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie60,7%52,9%17
Błysk + Duch17,9%20,0%5

Więcej o bohaterze Trundle: Trundle build · Trundle counter · Skórki bohatera Trundle

Trundle: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Trundle: +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Trundle: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Otrzymywane obrażenia+5%

Trundle w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Trundle ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 58 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Trundle: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Trundle budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Trundle: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolczasta Kolczuga46%poniżej 5%
Rozdarte Niebo43%poniżej 5%
Stalowe Serce43%poniżej 5%
Oblicze Ducha43%12%
Trundle: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Krwiożercza Hydraponiżej 7%76%
Moc Trójcy25%57%
Kadłubołamaczponiżej 7%24%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Trundle

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Trundle zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Trundle ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Trundle w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Trundle ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Trundle w ARAM-ie: +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Trundle w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Trundle z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Trundle będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Trundle w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Trundle kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.