Vladimir ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Vladimir ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Vladimir i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Vladimir ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Vladimir ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Kosmiczny Impuls i Szczelinotwórca, z runą Przypływ Jeźdźca Fal i czarami Błysk i Duch: wygrywa 100,0% z 3 gier. Większość graczy bohatera Vladimir zaczyna od: Nawiedzona Maska i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 32), Vladimir wygrywa 40,6%.

Vladimir: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Oblicze Ducha + Kosmiczny Impuls + Szczelinotwórca9,4%100,0%3
Zabójczy Kapelusz Rabadona + Płomień Cienia + Przepływ Burzy6,3%100,0%2
Zabójczy Kapelusz Rabadona + Hextechowy Pas Rakietowy + Kosmiczny Impuls6,3%0,0%2
Vladimir: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Szczelinotwórca56,3%44,4%18
Zabójczy Kapelusz Rabadona56,3%33,3%18
Kosmiczny Impuls43,8%42,9%14
Oblicze Ducha43,8%35,7%14
Płomień Cienia25,0%50,0%8
Udręka Liandry'ego21,9%71,4%7
Przepływ Burzy21,9%57,1%7
Kostur Pustki21,9%42,9%7
Vladimir: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga62,5%45,0%20
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu21,9%28,6%7
Obuwie Merkurego6,3%50,0%2
Vladimir: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Nawiedzona Maska34,4%45,5%11
Buty + Alternator Hextech15,6%20,0%5
Wzmacniająca Księga + Czarci Kodeks9,4%0,0%3
Vladimir: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W87,5%39,3%28
W > Q > E6,3%50,0%2
Vladimir: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Przypływ Jeźdźca Fal53,1%52,9%17
Mroczne Żniwa34,4%27,3%11
Uścisk Nieumarłego6,3%50,0%2
Vladimir: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Smak Krwi · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Nadchodząca Burza · Transcendencja28,1%22,2%9
Vladimir: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Duch59,4%36,8%19
Błysk + Naznaczenie31,3%50,0%10

Więcej o bohaterze Vladimir: Vladimir build · Vladimir counter · Skórki bohatera Vladimir

Vladimir: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Vladimir: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Vladimir nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Vladimir w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Vladimir ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 137 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Vladimir: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Vladimir budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Vladimir: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Oblicze Ducha44%poniżej 4%
Szczelinotwórca56%22%
Kosmiczny Impuls44%16%
Płomień Cienia25%10%
Vladimir: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Przepływ Burzy22%77%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Vladimir

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Vladimir zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Vladimir ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Vladimir w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Vladimir ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Vladimir w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Vladimir w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Vladimir z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Vladimir będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Vladimir w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Vladimir kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.