Zaahen ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Zaahen ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Zaahen i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Zaahen ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Zaahen ARAM build w patchu 26.20 to Włócznia Shojin, Taniec Śmierci i Rozdarte Niebo, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 66,7% z 6 gier. Większość graczy bohatera Zaahen zaczyna od: Tunelowiec i Lśniąca Cząstka i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 27), Zaahen wygrywa 51,9%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Włócznia Shojin + Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo | 22,2% | 66,7% | 6 |
| Bezustanny Głód + Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo | 7,4% | 100,0% | 2 |
| Oblicze Ducha + Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo | 7,4% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Rozdarte Niebo | 88,9% | 54,2% | 24 |
| Taniec Śmierci | 70,4% | 52,6% | 19 |
| Włócznia Shojin | 40,7% | 72,7% | 11 |
| Oblicze Ducha | 25,9% | 42,9% | 7 |
| Bezustanny Głód | 22,2% | 83,3% | 6 |
| Moc Trójcy | 14,8% | 25,0% | 4 |
| Gruboskórność Steraka | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Łamacz Falangi | 11,1% | 0,0% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 74,1% | 50,0% | 20 |
| Pancerniaki | 22,2% | 66,7% | 6 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Tunelowiec + Lśniąca Cząstka | 59,3% | 62,5% | 16 |
| Buty + Pożeracz | 14,8% | 25,0% | 4 |
| Buty + Młot Bojowy Caulfielda | 11,1% | 66,7% | 3 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 81,5% | 50,0% | 22 |
| E > Q > W | 11,1% | 66,7% | 3 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca | 92,6% | 52,0% | 25 |
| Ognisty Dotyk | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Mroczne Żniwa | 3,7% | 0,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostateczny Cios · Kościana Zbroja · Rewitalizacja | 33,3% | 66,7% | 9 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 92,6% | 52,0% | 25 |
| Błysk + Duch | 3,7% | 100,0% | 1 |
Więcej o bohaterze Zaahen: Zaahen build · Zaahen counter · Skórki bohatera Zaahen
Zaahen: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Zaahen: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | -5% |
| Otrzymywane obrażenia | +5% |
Zaahen w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Zaahen ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 88 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Zaahen: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Zaahen budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Rozdarte Niebo | 89% | 9% |
| Włócznia Shojin | 41% | poniżej 2% |
| Taniec Śmierci | 70% | 32% |
| Oblicze Ducha | 26% | poniżej 2% |
| Bezustanny Głód | 22% | 9% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Moc Trójcy | 15% | 77% |
| Łamacz Falangi | 11% | 51% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Zaahen
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Zaahen zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Zaahen ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Zaahen w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Zaahen ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Zaahen w ARAM-ie: -5% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Zaahen w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Zaahen z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Zaahen będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Zaahen w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Zaahen kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.