Zilean ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Zilean ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Zilean i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Zilean ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Zilean ARAM build w patchu 26.20 to Płomień Cienia, Przepływ Burzy i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i 13: wygrywa 28,6% z 7 gier. Większość graczy bohatera Zilean zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 44), Zilean wygrywa 40,9%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden | 15,9% | 28,6% | 7 |
| Kryptokwiat + Przepływ Burzy + Echo Luden | 4,5% | 100,0% | 2 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona + Przepływ Burzy + Echo Luden | 4,5% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Echo Luden | 70,5% | 41,9% | 31 |
| Przepływ Burzy | 31,8% | 42,9% | 14 |
| Płomień Cienia | 29,5% | 30,8% | 13 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 25,0% | 36,4% | 11 |
| Kosmiczny Impuls | 22,7% | 20,0% | 10 |
| Złowrogość | 20,5% | 44,4% | 9 |
| Kostur Pustki | 18,2% | 12,5% | 8 |
| Kryptokwiat | 13,6% | 50,0% | 6 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 54,5% | 41,7% | 24 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 31,8% | 35,7% | 14 |
| Obuwie Merkurego | 2,3% | 100,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 77,3% | 38,2% | 34 |
| Łza Bogini + Kula Strażnika | 6,8% | 0,0% | 3 |
| Szafirowy Kryształ + Wzmacniająca Księga + Lśniąca Cząstka + Łza Bogini | 2,3% | 100,0% | 1 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 75,0% | 39,4% | 33 |
| Q > E > W | 20,5% | 55,6% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 52,3% | 30,4% | 23 |
| Ezoteryczna Kometa | 36,4% | 56,3% | 16 |
| Przywołanie Aery | 4,5% | 50,0% | 2 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Opaska Przepływu Many · Transcendencja | 31,8% | 35,7% | 14 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + 13 | 40,9% | 27,8% | 18 |
| Wyczerpanie + Błysk | 20,5% | 66,7% | 9 |
Więcej o bohaterze Zilean: Zilean build · Zilean counter · Skórki bohatera Zilean
Zilean: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Zilean: +5% zadawanych obrażeń i -5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
Zilean w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Zilean ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 127 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Zilean: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Zilean budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Echo Luden | 70% | 3% |
| Przepływ Burzy | 32% | poniżej 3% |
| Płomień Cienia | 30% | poniżej 3% |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 25% | poniżej 3% |
| Złowrogość | 20% | poniżej 3% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Pieśń Bitewna Shurelyi | poniżej 9% | 63% |
| Naszyjnik Żelaznych Solari | poniżej 9% | 25% |
| Dudy Bandle | poniżej 9% | 23% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Zilean
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Zilean zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Zilean ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Zilean w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Zilean ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Zilean w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń i -5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Zilean w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Zilean z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Zilean będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Zilean w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Zilean kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.