Cho'Gath build i statystyki
Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Cho'Gath w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Cho'Gath na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.
Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Cho'Gath: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.
Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Cho'Gath: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary
Cho'Gath build: Dżungla
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Cho'Gath na pozycji Dżungla w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 26, współczynnik zwycięstw: 46,2%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Hextechowy Pas Rakietowy + Pancerz Umrzyka + Siła Natury | 15% | 75,0% | 4 |
| Stalowe Serce + Pancerz Umrzyka + Siła Natury | 15% | 50,0% | 4 |
| Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce + Pancerz Umrzyka | 8% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pancerz Umrzyka | 85% | 45,5% | 22 |
| Stalowe Serce | 62% | 37,5% | 16 |
| Siła Natury | 46% | 50,0% | 12 |
| Hextechowy Pas Rakietowy | 31% | 62,5% | 8 |
| Kolczasta Kolczuga | 19% | 80,0% | 5 |
| Kaeniczna Powłoka | 15% | 50,0% | 4 |
| Nieskończona Rozpacz | 8% | 50,0% | 2 |
| Szczelinotwórca | 8% | 0,0% | 2 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Buty Prędkości | 54% | 50,0% | 14 |
| Obuwie Merkurego | 23% | 50,0% | 6 |
| Pancerniaki | 19% | 40,0% | 5 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nawałnica Mieczy | 96% | 44,0% | 25 |
| Uścisk Nieumarłego | 4% | 100,0% | 1 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nawałnica Mieczy · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Aksjomatyczny Adept Arkanów · Chyżość · Odłamki: Siła Adaptacyjna, Prędkość ruchu, Skalowanie zdrowia | 58% | 53,3% | 15 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Porażenie | 92% | 45,8% | 24 |
| Duch + Porażenie | 8% | 50,0% | 2 |
Cho'Gath build: Góra
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Cho'Gath na pozycji Góra w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 20, współczynnik zwycięstw: 55,0%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Hextechowy Pas Rakietowy + Pancerz Umrzyka + Szczelinotwórca | 15% | 0,0% | 3 |
| Pancerz Umrzyka + Szczelinotwórca + Udręka Liandry'ego | 5% | 100,0% | 1 |
| Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce + Głucha Poświata | 5% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Stalowe Serce | 45% | 77,8% | 9 |
| Szczelinotwórca | 45% | 44,4% | 9 |
| Hextechowy Pas Rakietowy | 35% | 14,3% | 7 |
| Pancerz Umrzyka | 25% | 40,0% | 5 |
| Kaeniczna Powłoka | 20% | 50,0% | 4 |
| Kolczasta Kolczuga | 15% | 66,7% | 3 |
| Głucha Poświata | 15% | 66,7% | 3 |
| Siła Natury | 15% | 66,7% | 3 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pancerniaki | 45% | 55,6% | 9 |
| Buty Prędkości | 35% | 57,1% | 7 |
| Obuwie Merkurego | 15% | 66,7% | 3 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nawałnica Mieczy | 60% | 33,3% | 12 |
| Uścisk Nieumarłego | 35% | 85,7% | 7 |
| Rozpieczętowana Księga Czarów | 5% | 100,0% | 1 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nawałnica Mieczy · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Aksjomatyczny Adept Arkanów · Chyżość · Odłamki: Siła Adaptacyjna, Prędkość ruchu, Skalowanie zdrowia | 45% | 22,2% | 9 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Teleportacja | 60% | 66,7% | 12 |
| Błysk + Podpalenie | 25% | 40,0% | 5 |
To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.
Cho'Gath: statystyki bazowe i przyrost
Cho'Gath zaczyna z 644 pkt. zdrowia, 69 pkt. obrażeń od ataku, 38 pkt. pancerza i 32 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2242 pkt. zdrowia i 140 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Cho'Gath miejsce 150 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 10, a pancerz miejsce 37. Zasięg ataku wynosi 125 (miejsce 129), a prędkość ruchu 345 (miejsce 9).
| Statystyka | Poziom 1 | Poziom 18 | Na poziom | Miejsce na 18. poziomie |
|---|---|---|---|---|
| Zdrowie | 644 | 2242 | 94 | 150 z 173 |
| Mana | 270 | 1290 | 60 | |
| Obrażenia od ataku | 69 | 140 | 4,2 | 10 z 173 |
| Pancerz | 38 | 115 | 4,5 | 37 z 173 |
| Odporność na magię | 32 | 67 | 2,05 | 5 z 173 |
| Prędkość ataku | 0,658 | 0,811 | 1,44% | |
| Regeneracja zdrowia / 5 s | 9,0 | 23,4 | 0,85 | |
| Zasięg ataku | 125 | 125 | 0 | 129 z 173 |
| Prędkość ruchu | 345 | 345 | 0 | 9 z 173 |
Cho'Gath: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)
Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Cho'Gath na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.
| Poziom | Zdrowie | Mana | Obrażenia od ataku | Pancerz | Odporność na magię | Prędkość ataku | Regeneracja zdrowia / 5 s |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 644 | 270 | 69 | 38 | 32 | 0,658 | 9,0 |
| 2 | 712 | 313 | 72 | 41 | 33 | 0,664 | 9,6 |
| 3 | 783 | 359 | 75 | 45 | 35 | 0,671 | 10,3 |
| 4 | 857 | 406 | 79 | 48 | 37 | 0,678 | 10,9 |
| 5 | 934 | 455 | 82 | 52 | 38 | 0,686 | 11,6 |
| 6 | 1015 | 507 | 86 | 56 | 40 | 0,694 | 12,4 |
| 7 | 1099 | 561 | 89 | 60 | 42 | 0,702 | 13,1 |
| 8 | 1187 | 617 | 93 | 64 | 44 | 0,710 | 13,9 |
| 9 | 1278 | 674 | 97 | 68 | 46 | 0,719 | 14,7 |
| 10 | 1372 | 734 | 102 | 73 | 48 | 0,728 | 15,6 |
| 11 | 1469 | 797 | 106 | 77 | 50 | 0,737 | 16,5 |
| 12 | 1569 | 861 | 110 | 82 | 52 | 0,747 | 17,4 |
| 13 | 1673 | 927 | 115 | 87 | 54 | 0,757 | 18,3 |
| 14 | 1780 | 995 | 120 | 92 | 57 | 0,767 | 19,3 |
| 15 | 1891 | 1066 | 125 | 98 | 59 | 0,777 | 20,3 |
| 16 | 2005 | 1139 | 130 | 103 | 62 | 0,788 | 21,3 |
| 17 | 2122 | 1213 | 135 | 109 | 64 | 0,799 | 22,4 |
| 18 | 2242 | 1290 | 140 | 115 | 67 | 0,811 | 23,4 |
Cho'Gath: prędkość ataku i efektywne zdrowie
Cho'Gath wykonuje 0,658 ataku na sekundę na 1. poziomie i 0,811 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 1,44% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Cho'Gath, który wynosi 0,625, więc na 18. poziomie Cho'Gath potrzebuje około 351% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.
Z 2242 pkt. zdrowia i 115 pkt. pancerza na 18. poziomie Cho'Gath przyjmuje 4809 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 67 pkt. odporności na magię 3741 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.
Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Cho'Gath
- Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
- Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Cho'Gath na dowolnym poziomie od 1 do 18.
- Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
- Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
- Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.
Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Cho'Gath nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.
Skąd pochodzą dane o buildach postaci Cho'Gath
Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.
- Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
- Częstość wyboru to odsetek gier postaci Cho'Gath na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
- Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
- To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.
Najczęstsze pytania
Cho'Gath: jaki build jest budowany najczęściej?
W grach Mistrz+ na pozycji Dżungla w patchu 26.20 najczęstszy rdzeń buildu bohatera Cho'Gath to Hextechowy Pas Rakietowy, Pancerz Umrzyka i Siła Natury (15% gier). Do tego: Buty Prędkości, runa kluczowa Nawałnica Mieczy i czary przywoływacza Błysk i Porażenie.
Jakie są statystyki bazowe postaci Cho'Gath?
Na 1. poziomie Cho'Gath ma 644 pkt. zdrowia, 69 pkt. obrażeń od ataku, 38 pkt. pancerza, 32 pkt. odporności na magię, 0,658 prędkości ataku, 125 zasięgu ataku i 345 prędkości ruchu.
Ile zdrowia ma Cho'Gath na 18. poziomie?
2242 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 94 więcej na każdy poziom, miejsce 150 na 173 bohaterów.
Ile prędkości ataku potrzebuje Cho'Gath, żeby osiągnąć limit?
Około 351% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Cho'Gath wynosi 0,625, a limit to 3,003 ataku na sekundę.
Cho'Gath: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?
Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.
Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Cho'Gath i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.