Graves build i statystyki

Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Graves w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Graves na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.

Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Graves: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.

Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Graves: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary

Graves build: Dżungla

Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Graves na pozycji Dżungla w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 34, współczynnik zwycięstw: 55,9%.

Najczęstszy rdzeń z trzech przedmiotów
PrzedmiotyCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Pozdrowienia Lorda Dominika + Kolekcjoner + Pycha21%28,6%7
Śmiertelne Przypomnienie + Kolekcjoner + Pycha12%50,0%4
Nieśmiertelny Łuklerz + Kolekcjoner + Pycha12%50,0%4
Najczęściej budowane ukończone przedmioty
PrzedmiotCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Pycha85%55,2%29
Kolekcjoner74%52,0%25
Pozdrowienia Lorda Dominika35%33,3%12
Nieśmiertelny Łuklerz29%50,0%10
Śmiertelne Przypomnienie24%62,5%8
Ostrze Nieskończoności15%40,0%5
Rozdarte Niebo9%100,0%3
Czarny Tasak9%100,0%3
Buty
PrzedmiotCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Pancerniaki44%60,0%15
Obuwie Merkurego32%45,5%11
Buty Prędkości6%100,0%2
Runy kluczowe
Runa kluczowaCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Mroczne Żniwa68%43,5%23
Zwinne Nogi26%88,9%9
Uścisk Nieumarłego3%100,0%1
Najczęstsza strona z runami
RunyCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Legenda: Żwawość · Triumf · Odłamki: Prędkość ataku, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia26%55,6%9
Czary przywoływacza
CzaryCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Błysk + Porażenie100%55,9%34

To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.

Graves: statystyki bazowe i przyrost

Graves zaczyna z 625 pkt. zdrowia, 66 pkt. obrażeń od ataku, 33 pkt. pancerza i 33 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2427 pkt. zdrowia i 134 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Graves miejsce 68 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 18, a pancerz miejsce 60. Zasięg ataku wynosi 425 (miejsce 79), a prędkość ruchu 340 (miejsce 37).

Graves: statystyki bazowe i przyrost w patchu 26.20
StatystykaPoziom 1Poziom 18Na poziomMiejsce na 18. poziomie
Zdrowie625242710668 z 173
Mana325100540
Obrażenia od ataku66134418 z 173
Pancerz331114,660 z 173
Odporność na magię33521,1141 z 173
Prędkość ataku0,4750,7253%
Regeneracja zdrowia / 5 s8,019,90,7
Zasięg ataku425425079 z 173
Prędkość ruchu340340037 z 173

Graves: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)

Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Graves na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.

Graves: statystyki na każdym poziomie, bez przedmiotów
PoziomZdrowieManaObrażenia od atakuPancerzOdporność na magięPrędkość atakuRegeneracja zdrowia / 5 s
16253256633330,4758,0
27013546936340,4868,5
37813847240350,4979,0
48654167543350,5089,6
59534497847360,52010,2
610444838251370,53310,8
711395198555380,54611,4
812375568960390,56012,0
913395959364400,57412,7
1014456359769420,58913,4
11155567610173430,60414,1
12166971910578440,62014,9
13178676311083450,63615,7
14190780911489460,65316,5
15203185611994480,67017,3
162159904124100490,68818,1
172291954129105500,70619,0
1824271005134111520,72519,9

Graves: prędkość ataku i efektywne zdrowie

Graves wykonuje 0,475 ataku na sekundę na 1. poziomie i 0,725 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 3% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Graves, który wynosi 0,490, więc na 18. poziomie Graves potrzebuje około 465% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.

Z 2427 pkt. zdrowia i 111 pkt. pancerza na 18. poziomie Graves przyjmuje 5126 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 52 pkt. odporności na magię 3682 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.

Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Graves

  1. Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
  2. Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Graves na dowolnym poziomie od 1 do 18.
  3. Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
  4. Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
  5. Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.

Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Graves nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.

Skąd pochodzą dane o buildach postaci Graves

Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.

  • Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
  • Częstość wyboru to odsetek gier postaci Graves na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
  • Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
  • To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.

Najczęstsze pytania

Graves: jaki build jest budowany najczęściej?

W grach Mistrz+ na pozycji Dżungla w patchu 26.20 najczęstszy rdzeń buildu bohatera Graves to Pozdrowienia Lorda Dominika, Kolekcjoner i Pycha (21% gier). Do tego: Pancerniaki, runa kluczowa Mroczne Żniwa i czary przywoływacza Błysk i Porażenie.

Jakie są statystyki bazowe postaci Graves?

Na 1. poziomie Graves ma 625 pkt. zdrowia, 66 pkt. obrażeń od ataku, 33 pkt. pancerza, 33 pkt. odporności na magię, 0,475 prędkości ataku, 425 zasięgu ataku i 340 prędkości ruchu.

Ile zdrowia ma Graves na 18. poziomie?

2427 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 106 więcej na każdy poziom, miejsce 68 na 173 bohaterów.

Ile prędkości ataku potrzebuje Graves, żeby osiągnąć limit?

Około 465% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Graves wynosi 0,490, a limit to 3,003 ataku na sekundę.

Graves: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?

Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.

Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Graves i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.