Kayn build i statystyki

Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Kayn w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Kayn na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.

Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Kayn: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.

Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Kayn: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary

Kayn build: Dżungla

Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Kayn na pozycji Dżungla w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 21, współczynnik zwycięstw: 47,6%.

Najczęstszy rdzeń z trzech przedmiotów
PrzedmiotyCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Uraza Seryldy + Pycha + Woltaiczny Cyklomiecz10%50,0%2
Aksjomatyczny Łuk + Pycha + Woltaiczny Cyklomiecz5%100,0%1
Włócznia Shojin + Taniec Śmierci + Aksjomatyczny Łuk5%100,0%1
Najczęściej budowane ukończone przedmioty
PrzedmiotCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Woltaiczny Cyklomiecz62%46,2%13
Pycha43%55,6%9
Ostrze Nocy33%57,1%7
Uraza Seryldy24%60,0%5
Aksjomatyczny Łuk24%40,0%5
Taniec Śmierci24%20,0%5
Pozdrowienia Lorda Dominika19%50,0%4
Czarny Tasak19%25,0%4
Buty
PrzedmiotCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu48%50,0%10
Pancerniaki19%50,0%4
Obuwie Merkurego14%33,3%3
Runy kluczowe
Runa kluczowaCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Mroczne Żniwa52%54,5%11
Zdobywca24%40,0%5
Przypływ Jeźdźca Fal19%50,0%4
Najczęstsza strona z runami
RunyCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Kosmiczna Przenikliwość · Magiczne Obuwie · Odłamki: Siła Adaptacyjna, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia19%25,0%4
Czary przywoływacza
CzaryCzęstość wyboruWspółczynnik zwycięstwGry
Błysk + Porażenie86%55,6%18
Porażenie + Podpalenie14%0,0%3

To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.

Kayn: statystyki bazowe i przyrost

Kayn zaczyna z 655 pkt. zdrowia, 68 pkt. obrażeń od ataku, 38 pkt. pancerza i 32 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2406 pkt. zdrowia i 124 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Kayn miejsce 81 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 40, a pancerz miejsce 37. Zasięg ataku wynosi 175 (miejsce 87), a prędkość ruchu 340 (miejsce 37).

Kayn: statystyki bazowe i przyrost w patchu 26.20
StatystykaPoziom 1Poziom 18Na poziomMiejsce na 18. poziomie
Zdrowie655240610381 z 173
Mana410126050
Obrażenia od ataku681243,340 z 173
Pancerz381154,537 z 173
Odporność na magię32672,055 z 173
Prędkość ataku0,6690,9762,7%
Regeneracja zdrowia / 5 s8,020,80,75
Zasięg ataku175175087 z 173
Prędkość ruchu340340037 z 173

Kayn: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)

Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Kayn na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.

Kayn: statystyki na każdym poziomie, bez przedmiotów
PoziomZdrowieManaObrażenia od atakuPancerzOdporność na magięPrędkość atakuRegeneracja zdrowia / 5 s
16554106838320,6698,0
27294467041330,6828,5
38074847345350,6969,1
48885237548370,7109,7
59735657852380,72510,3
610626088156400,74011,0
711546528460420,75711,6
812506998764440,77312,3
913497479068460,79113,1
1014527979473480,80913,8
1115598499777500,82814,6
12166990210082520,84715,4
13178395810487540,86716,2
141900101510892570,88717,1
152021107311298590,90917,9
1621461134116103620,93018,9
1722741196120109640,95319,8
1824061260124115670,97620,8

Kayn: prędkość ataku i efektywne zdrowie

Kayn wykonuje 0,669 ataku na sekundę na 1. poziomie i 0,976 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 2,7% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Kayn, który wynosi 0,669, więc na 18. poziomie Kayn potrzebuje około 303% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.

Z 2406 pkt. zdrowia i 115 pkt. pancerza na 18. poziomie Kayn przyjmuje 5161 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 67 pkt. odporności na magię 4014 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.

Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Kayn

  1. Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
  2. Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Kayn na dowolnym poziomie od 1 do 18.
  3. Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
  4. Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
  5. Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.

Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Kayn nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.

Skąd pochodzą dane o buildach postaci Kayn

Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.

  • Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
  • Częstość wyboru to odsetek gier postaci Kayn na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
  • Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
  • To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.

Najczęstsze pytania

Kayn: jaki build jest budowany najczęściej?

W grach Mistrz+ na pozycji Dżungla w patchu 26.20 najczęstszy rdzeń buildu bohatera Kayn to Uraza Seryldy, Pycha i Woltaiczny Cyklomiecz (10% gier). Do tego: Ioniańskie Buty Jasności Umysłu, runa kluczowa Mroczne Żniwa i czary przywoływacza Błysk i Porażenie.

Jakie są statystyki bazowe postaci Kayn?

Na 1. poziomie Kayn ma 655 pkt. zdrowia, 68 pkt. obrażeń od ataku, 38 pkt. pancerza, 32 pkt. odporności na magię, 0,669 prędkości ataku, 175 zasięgu ataku i 340 prędkości ruchu.

Ile zdrowia ma Kayn na 18. poziomie?

2406 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 103 więcej na każdy poziom, miejsce 81 na 173 bohaterów.

Ile prędkości ataku potrzebuje Kayn, żeby osiągnąć limit?

Około 303% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Kayn wynosi 0,669, a limit to 3,003 ataku na sekundę.

Kayn: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?

Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.

Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Kayn i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.