Talon build i statystyki
Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Talon w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Talon na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.
Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Talon: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.
Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Talon: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary
Talon build: Dżungla
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Talon na pozycji Dżungla w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 29, współczynnik zwycięstw: 37,9%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Łamacz Bastionów + Glewia Umbry + Woltaiczny Cyklomiecz | 34% | 40,0% | 10 |
| Łamacz Bastionów + Widmowe Ostrze Youmuu + Glewia Umbry | 7% | 100,0% | 2 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika + Widmowe Ostrze Youmuu + Glewia Umbry | 3% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Glewia Umbry | 93% | 40,7% | 27 |
| Łamacz Bastionów | 72% | 42,9% | 21 |
| Woltaiczny Cyklomiecz | 62% | 38,9% | 18 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 28% | 62,5% | 8 |
| Ostrze Nocy | 28% | 50,0% | 8 |
| Widmowe Ostrze Youmuu | 21% | 50,0% | 6 |
| Wężowy Kieł | 21% | 50,0% | 6 |
| Uraza Seryldy | 10% | 33,3% | 3 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 31% | 11,1% | 9 |
| Buty Prędkości | 24% | 57,1% | 7 |
| Obuwie Merkurego | 7% | 0,0% | 2 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zwinne Nogi | 45% | 46,2% | 13 |
| Pierwsze Uderzenie | 28% | 12,5% | 8 |
| Zdobywca | 14% | 75,0% | 4 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zwinne Nogi · Triumf · Legenda: Żwawość · Ostateczny Cios · Kosmiczna Przenikliwość · Magiczne Obuwie · Odłamki: Siła Adaptacyjna, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia | 28% | 50,0% | 8 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Porażenie | 93% | 37,0% | 27 |
| Porażenie + Podpalenie | 7% | 50,0% | 2 |
To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.
Talon: statystyki bazowe i przyrost
Talon zaczyna z 658 pkt. zdrowia, 68 pkt. obrażeń od ataku, 30 pkt. pancerza i 36 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2511 pkt. zdrowia i 121 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Talon miejsce 30 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 53, a pancerz miejsce 67. Zasięg ataku wynosi 125 (miejsce 129), a prędkość ruchu 335 (miejsce 74).
| Statystyka | Poziom 1 | Poziom 18 | Na poziom | Miejsce na 18. poziomie |
|---|---|---|---|---|
| Zdrowie | 658 | 2511 | 109 | 30 z 173 |
| Mana | 400 | 1029 | 37 | |
| Obrażenia od ataku | 68 | 121 | 3,1 | 53 z 173 |
| Pancerz | 30 | 110 | 4,7 | 67 z 173 |
| Odporność na magię | 36 | 71 | 2,05 | 3 z 173 |
| Prędkość ataku | 0,625 | 0,933 | 2,9% | |
| Regeneracja zdrowia / 5 s | 8,5 | 21,3 | 0,75 | |
| Zasięg ataku | 125 | 125 | 0 | 129 z 173 |
| Prędkość ruchu | 335 | 335 | 0 | 74 z 173 |
Talon: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)
Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Talon na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.
| Poziom | Zdrowie | Mana | Obrażenia od ataku | Pancerz | Odporność na magię | Prędkość ataku | Regeneracja zdrowia / 5 s |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 658 | 400 | 68 | 30 | 36 | 0,625 | 8,5 |
| 2 | 736 | 427 | 70 | 33 | 37 | 0,638 | 9,0 |
| 3 | 819 | 455 | 73 | 37 | 39 | 0,652 | 9,6 |
| 4 | 905 | 484 | 75 | 41 | 41 | 0,666 | 10,2 |
| 5 | 995 | 514 | 78 | 45 | 42 | 0,681 | 10,8 |
| 6 | 1089 | 546 | 80 | 49 | 44 | 0,697 | 11,5 |
| 7 | 1186 | 579 | 83 | 53 | 46 | 0,713 | 12,1 |
| 8 | 1287 | 614 | 86 | 57 | 48 | 0,730 | 12,8 |
| 9 | 1393 | 649 | 89 | 62 | 50 | 0,747 | 13,6 |
| 10 | 1502 | 686 | 92 | 66 | 52 | 0,765 | 14,3 |
| 11 | 1614 | 725 | 95 | 71 | 54 | 0,784 | 15,1 |
| 12 | 1731 | 764 | 99 | 76 | 56 | 0,803 | 15,9 |
| 13 | 1852 | 805 | 102 | 81 | 58 | 0,823 | 16,7 |
| 14 | 1976 | 847 | 105 | 87 | 61 | 0,844 | 17,6 |
| 15 | 2104 | 891 | 109 | 92 | 63 | 0,865 | 18,4 |
| 16 | 2236 | 936 | 113 | 98 | 66 | 0,887 | 19,4 |
| 17 | 2371 | 982 | 117 | 104 | 68 | 0,910 | 20,3 |
| 18 | 2511 | 1029 | 121 | 110 | 71 | 0,933 | 21,3 |
Talon: prędkość ataku i efektywne zdrowie
Talon wykonuje 0,625 ataku na sekundę na 1. poziomie i 0,933 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 2,9% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Talon, który wynosi 0,625, więc na 18. poziomie Talon potrzebuje około 331% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.
Z 2511 pkt. zdrowia i 110 pkt. pancerza na 18. poziomie Talon przyjmuje 5271 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 71 pkt. odporności na magię 4290 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.
Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Talon
- Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
- Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Talon na dowolnym poziomie od 1 do 18.
- Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
- Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
- Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.
Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Talon nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.
Skąd pochodzą dane o buildach postaci Talon
Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.
- Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
- Częstość wyboru to odsetek gier postaci Talon na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
- Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
- To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.
Najczęstsze pytania
Talon: jaki build jest budowany najczęściej?
W grach Mistrz+ na pozycji Dżungla w patchu 26.20 najczęstszy rdzeń buildu bohatera Talon to Łamacz Bastionów, Glewia Umbry i Woltaiczny Cyklomiecz (34% gier). Do tego: Ioniańskie Buty Jasności Umysłu, runa kluczowa Zwinne Nogi i czary przywoływacza Błysk i Porażenie.
Jakie są statystyki bazowe postaci Talon?
Na 1. poziomie Talon ma 658 pkt. zdrowia, 68 pkt. obrażeń od ataku, 30 pkt. pancerza, 36 pkt. odporności na magię, 0,625 prędkości ataku, 125 zasięgu ataku i 335 prędkości ruchu.
Ile zdrowia ma Talon na 18. poziomie?
2511 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 109 więcej na każdy poziom, miejsce 30 na 173 bohaterów.
Ile prędkości ataku potrzebuje Talon, żeby osiągnąć limit?
Około 331% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Talon wynosi 0,625, a limit to 3,003 ataku na sekundę.
Talon: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?
Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.
Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Talon i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.