Yone build i statystyki
Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Yone w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Yone na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.
Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Yone: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.
Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Yone: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary
Yone build: Środek
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Yone na pozycji Środek w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 31, współczynnik zwycięstw: 41,9%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ostrze Nieskończoności + Taniec Śmierci + Nieśmiertelny Łuklerz | 19% | 50,0% | 6 |
| Ostrze Nieskończoności + Ostrze Zniszczonego Króla + Nieśmiertelny Łuklerz | 16% | 100,0% | 5 |
| Klinga Burzy + Taniec Śmierci + Nieśmiertelny Łuklerz | 6% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nieśmiertelny Łuklerz | 97% | 43,3% | 30 |
| Ostrze Nieskończoności | 68% | 52,4% | 21 |
| Taniec Śmierci | 45% | 35,7% | 14 |
| Ostrze Zniszczonego Króla | 32% | 70,0% | 10 |
| Anioł Stróż | 13% | 50,0% | 4 |
| Koniec Rozumu | 13% | 50,0% | 4 |
| Śmiertelne Przypomnienie | 10% | 66,7% | 3 |
| Klinga Burzy | 10% | 33,3% | 3 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zabójcze Tempo | 87% | 40,7% | 27 |
| Zwinne Nogi | 13% | 50,0% | 4 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zabójcze Tempo · Pochłonięcie Życia · Legenda: Żwawość · Ostatni Bastion · Przerost · Drugi Oddech · Odłamki: Prędkość ataku, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia | 29% | 44,4% | 9 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Wyczerpanie + Błysk | 48% | 40,0% | 15 |
| Błysk + Podpalenie | 35% | 45,5% | 11 |
Yone build: Góra
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Yone na pozycji Góra w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 27, współczynnik zwycięstw: 55,6%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ostrze Nieskończoności + Ostrze Zniszczonego Króla + Nieśmiertelny Łuklerz | 11% | 100,0% | 3 |
| Ostrze Nieskończoności + Taniec Śmierci + Nieśmiertelny Łuklerz | 11% | 33,3% | 3 |
| Ostrze Zniszczonego Króla + Taniec Śmierci + Nieśmiertelny Łuklerz | 7% | 100,0% | 2 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nieśmiertelny Łuklerz | 78% | 57,1% | 21 |
| Ostrze Zniszczonego Króla | 63% | 70,6% | 17 |
| Ostrze Nieskończoności | 44% | 58,3% | 12 |
| Taniec Śmierci | 33% | 55,6% | 9 |
| Śmiertelne Przypomnienie | 26% | 42,9% | 7 |
| Koniec Rozumu | 11% | 0,0% | 3 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 7% | 100,0% | 2 |
| Nieokiełznane Strzały Yun Tal | 4% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nagolenniki Berserkera | 93% | 52,0% | 25 |
| Pancerniaki | 7% | 100,0% | 2 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zabójcze Tempo | 96% | 57,7% | 26 |
| Zwinne Nogi | 4% | 0,0% | 1 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zabójcze Tempo · Pochłonięcie Życia · Legenda: Żwawość · Ostatni Bastion · Przerost · Drugi Oddech · Odłamki: Prędkość ataku, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia | 33% | 77,8% | 9 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Wyczerpanie + Błysk | 48% | 46,2% | 13 |
| Błysk + Podpalenie | 22% | 66,7% | 6 |
To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.
Yone: statystyki bazowe i przyrost
Yone zaczyna z 620 pkt. zdrowia, 62 pkt. obrażeń od ataku, 33 pkt. pancerza i 32 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2405 pkt. zdrowia i 96 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Yone miejsce 82 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 155, a pancerz miejsce 60. Zasięg ataku wynosi 175 (miejsce 87), a prędkość ruchu 345 (miejsce 9).
| Statystyka | Poziom 1 | Poziom 18 | Na poziom | Miejsce na 18. poziomie |
|---|---|---|---|---|
| Zdrowie | 620 | 2405 | 105 | 82 z 173 |
| Obrażenia od ataku | 62 | 96 | 2 | 155 z 173 |
| Pancerz | 33 | 111 | 4,6 | 60 z 173 |
| Odporność na magię | 32 | 67 | 2,05 | 5 z 173 |
| Prędkość ataku | 0,625 | 0,997 | 3,5% | |
| Regeneracja zdrowia / 5 s | 7,5 | 20,3 | 0,75 | |
| Zasięg ataku | 175 | 175 | 0 | 87 z 173 |
| Prędkość ruchu | 345 | 345 | 0 | 9 z 173 |
Yone: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)
Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Yone na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.
| Poziom | Zdrowie | Obrażenia od ataku | Pancerz | Odporność na magię | Prędkość ataku | Regeneracja zdrowia / 5 s |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 620 | 62 | 33 | 32 | 0,625 | 7,5 |
| 2 | 696 | 63 | 36 | 33 | 0,641 | 8,0 |
| 3 | 775 | 65 | 40 | 35 | 0,657 | 8,6 |
| 4 | 858 | 67 | 43 | 37 | 0,675 | 9,2 |
| 5 | 944 | 68 | 47 | 38 | 0,693 | 9,8 |
| 6 | 1035 | 70 | 51 | 40 | 0,711 | 10,5 |
| 7 | 1129 | 72 | 55 | 42 | 0,731 | 11,1 |
| 8 | 1226 | 74 | 60 | 44 | 0,751 | 11,8 |
| 9 | 1328 | 75 | 64 | 46 | 0,772 | 12,6 |
| 10 | 1433 | 77 | 69 | 48 | 0,794 | 13,3 |
| 11 | 1541 | 80 | 73 | 50 | 0,817 | 14,1 |
| 12 | 1654 | 82 | 78 | 52 | 0,840 | 14,9 |
| 13 | 1770 | 84 | 83 | 54 | 0,865 | 15,7 |
| 14 | 1889 | 86 | 89 | 57 | 0,889 | 16,6 |
| 15 | 2013 | 89 | 94 | 59 | 0,915 | 17,4 |
| 16 | 2140 | 91 | 100 | 62 | 0,942 | 18,4 |
| 17 | 2271 | 93 | 105 | 64 | 0,969 | 19,3 |
| 18 | 2405 | 96 | 111 | 67 | 0,997 | 20,3 |
Yone: prędkość ataku i efektywne zdrowie
Yone wykonuje 0,625 ataku na sekundę na 1. poziomie i 0,997 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 3,5% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Yone, który wynosi 0,625, więc na 18. poziomie Yone potrzebuje około 321% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.
Z 2405 pkt. zdrowia i 111 pkt. pancerza na 18. poziomie Yone przyjmuje 5079 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 67 pkt. odporności na magię 4013 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.
Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Yone
- Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
- Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Yone na dowolnym poziomie od 1 do 18.
- Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
- Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
- Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.
Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Yone nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.
Skąd pochodzą dane o buildach postaci Yone
Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.
- Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
- Częstość wyboru to odsetek gier postaci Yone na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
- Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
- To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.
Najczęstsze pytania
Yone: jaki build jest budowany najczęściej?
W grach Mistrz+ na pozycji Środek w patchu 26.20 najczęstszy rdzeń buildu bohatera Yone to Ostrze Nieskończoności, Taniec Śmierci i Nieśmiertelny Łuklerz (19% gier). Do tego: -, runa kluczowa Zabójcze Tempo i czary przywoływacza Wyczerpanie i Błysk.
Jakie są statystyki bazowe postaci Yone?
Na 1. poziomie Yone ma 620 pkt. zdrowia, 62 pkt. obrażeń od ataku, 33 pkt. pancerza, 32 pkt. odporności na magię, 0,625 prędkości ataku, 175 zasięgu ataku i 345 prędkości ruchu.
Ile zdrowia ma Yone na 18. poziomie?
2405 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 105 więcej na każdy poziom, miejsce 82 na 173 bohaterów.
Ile prędkości ataku potrzebuje Yone, żeby osiągnąć limit?
Około 321% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Yone wynosi 0,625, a limit to 3,003 ataku na sekundę.
Yone: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?
Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.
Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Yone i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.