Zac build i statystyki
Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Zac w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Zac na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.
Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Zac: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.
Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Zac: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary
Wciąż zbieramy gry bohatera Zac w patchu 26.20. Tabele buildów pojawią się, gdy odczytamy 20 gier z bohaterem Zac na jednej pozycji; do tego czasu statystyki poniżej i kalkulator działają normalnie.
To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.
Zac: statystyki bazowe i przyrost
Zac zaczyna z 685 pkt. zdrowia, 60 pkt. obrażeń od ataku, 33 pkt. pancerza i 32 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2538 pkt. zdrowia i 118 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Zac miejsce 24 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 62, a pancerz miejsce 15. Zasięg ataku wynosi 175 (miejsce 87), a prędkość ruchu 340 (miejsce 37).
| Statystyka | Poziom 1 | Poziom 18 | Na poziom | Miejsce na 18. poziomie |
|---|---|---|---|---|
| Zdrowie | 685 | 2538 | 109 | 24 z 173 |
| Obrażenia od ataku | 60 | 118 | 3,4 | 62 z 173 |
| Pancerz | 33 | 121 | 5,2 | 15 z 173 |
| Odporność na magię | 32 | 67 | 2,05 | 5 z 173 |
| Prędkość ataku | 0,736 | 0,910 | 1,6% | |
| Regeneracja zdrowia / 5 s | 0,0 | 8,5 | 0,5 | |
| Zasięg ataku | 175 | 175 | 0 | 87 z 173 |
| Prędkość ruchu | 340 | 340 | 0 | 37 z 173 |
Zac: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)
Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Zac na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.
| Poziom | Zdrowie | Obrażenia od ataku | Pancerz | Odporność na magię | Prędkość ataku | Regeneracja zdrowia / 5 s |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 685 | 60 | 33 | 32 | 0,736 | 0,0 |
| 2 | 763 | 62 | 37 | 33 | 0,743 | 0,4 |
| 3 | 846 | 65 | 41 | 35 | 0,751 | 0,7 |
| 4 | 932 | 68 | 45 | 37 | 0,759 | 1,1 |
| 5 | 1022 | 71 | 49 | 38 | 0,768 | 1,5 |
| 6 | 1116 | 73 | 54 | 40 | 0,776 | 2,0 |
| 7 | 1213 | 76 | 58 | 42 | 0,785 | 2,4 |
| 8 | 1314 | 80 | 63 | 44 | 0,795 | 2,9 |
| 9 | 1420 | 83 | 68 | 46 | 0,805 | 3,4 |
| 10 | 1529 | 86 | 73 | 48 | 0,815 | 3,9 |
| 11 | 1641 | 90 | 79 | 50 | 0,826 | 4,4 |
| 12 | 1758 | 93 | 84 | 52 | 0,836 | 4,9 |
| 13 | 1879 | 97 | 90 | 54 | 0,848 | 5,5 |
| 14 | 2003 | 101 | 96 | 57 | 0,859 | 6,0 |
| 15 | 2131 | 105 | 102 | 59 | 0,871 | 6,6 |
| 16 | 2263 | 109 | 108 | 62 | 0,884 | 7,2 |
| 17 | 2398 | 113 | 115 | 64 | 0,896 | 7,9 |
| 18 | 2538 | 118 | 121 | 67 | 0,910 | 8,5 |
Zac: prędkość ataku i efektywne zdrowie
Zac wykonuje 0,736 ataku na sekundę na 1. poziomie i 0,910 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 1,6% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Zac, który wynosi 0,638, więc na 18. poziomie Zac potrzebuje około 328% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.
Z 2538 pkt. zdrowia i 121 pkt. pancerza na 18. poziomie Zac przyjmuje 5619 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 67 pkt. odporności na magię 4235 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.
Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Zac
- Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
- Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Zac na dowolnym poziomie od 1 do 18.
- Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
- Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
- Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.
Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Zac nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.
Skąd pochodzą dane o buildach postaci Zac
Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.
- Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
- Częstość wyboru to odsetek gier postaci Zac na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
- Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
- To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.
Najczęstsze pytania
Zac: jaki build jest budowany najczęściej?
Dane buildów bohatera Zac w patchu 26.20 wciąż są zbierane. Dopóki nie pojawią się tabele buildów, kalkulator na tej stronie pokazuje statystyki postaci Zac z dowolnymi wybranymi przedmiotami.
Jakie są statystyki bazowe postaci Zac?
Na 1. poziomie Zac ma 685 pkt. zdrowia, 60 pkt. obrażeń od ataku, 33 pkt. pancerza, 32 pkt. odporności na magię, 0,736 prędkości ataku, 175 zasięgu ataku i 340 prędkości ruchu.
Ile zdrowia ma Zac na 18. poziomie?
2538 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 109 więcej na każdy poziom, miejsce 24 na 173 bohaterów.
Ile prędkości ataku potrzebuje Zac, żeby osiągnąć limit?
Około 328% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Zac wynosi 0,638, a limit to 3,003 ataku na sekundę.
Zac: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?
Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.
Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Zac i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.