Ambessa ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Ambessa ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Ambessa ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Ambessa ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Ambessa ARAM build'i: Shojin'in Mızrağı, Ölümün Dansı ve Kararma; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 3 oyunda kazanma oranı %66,7. Ambessa oyuncularının çoğu Uzun Kılıç ve Caulfield'ın Savaş Çekici ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 17 ARAM oyununun tamamında Ambessa için kazanma oranı %70,6.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Shojin'in Mızrağı + Ölümün Dansı + Kararma | %17,6 | %66,7 | 3 |
| Ebedi Açlık + Kararma + Elektrikli Devirkılıcı | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Ebedi Açlık + Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Ölümün Dansı | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümün Dansı | %76,5 | %76,9 | 13 |
| Kararma | %58,8 | %50,0 | 10 |
| Ebedi Açlık | %35,3 | %83,3 | 6 |
| Kara Balta | %29,4 | %40,0 | 5 |
| Shojin'in Mızrağı | %23,5 | %75,0 | 4 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %17,6 | %100,0 | 3 |
| Yarık Gökyüzü | %17,6 | %100,0 | 3 |
| Sterak'ın Güvencesi | %17,6 | %100,0 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %58,8 | %90,0 | 10 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %23,5 | %25,0 | 4 |
| Ionia Çizmeleri | %5,9 | %0,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Uzun Kılıç + Caulfield'ın Savaş Çekici | %64,7 | %72,7 | 11 |
| Çizme + Muhafızın Kılıcı | %11,8 | %50,0 | 2 |
| Hırpalayan | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %94,1 | %68,8 | 16 |
| Q > W > E | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %94,1 | %68,8 | 16 |
| Ölümcül Tempo | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Hız · Son Direniş · Ani Darbe · Hazine Avcısı | %47,1 | %87,5 | 8 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %94,1 | %75,0 | 16 |
| Sıçra + Tutuştur | %5,9 | %0,0 | 1 |
Ambessa hakkında daha fazlası: Ambessa build · Ambessa counter · Ambessa kostümleri
Ambessa ARAM Denge Değişiklikleri
Ambessa ARAM denge değişiklikleri: +%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Alınan hasar | +%5 |
Ambessa ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Ambessa, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 35. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Ambessa ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Ambessa oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Ölümün Dansı | %76 | %40 |
| Ebedi Açlık | %35 | %13 |
| Yarık Gökyüzü | %18 | %3 altı |
| Sterak'ın Güvencesi | %18 | %3 altı |
| Kara Balta | %29 | %18 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Kararma | %59 | %81 |
Ambessa ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Ambessa oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Ambessa ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Ambessa oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Ambessa için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Ambessa için: +%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Ambessa ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Ambessa şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Ambessa yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Ambessa ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Ambessa oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.