Ambessa Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Ambessa ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Ambessa istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Ambessa seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Ambessa Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Ambessa build (Üst)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Ambessa ile 20 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Üst); kazanma oranı: %40,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümün Dansı + Kararma + Elektrikli Devirkılıcı | %15 | %0,0 | 3 |
| Shojin'in Mızrağı + Ölümün Dansı + Kararma | %10 | %50,0 | 2 |
| Ebedi Açlık + Kararma + Yılan Dişi | %5 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kararma | %85 | %47,1 | 17 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %40 | %12,5 | 8 |
| Ölümün Dansı | %35 | %42,9 | 7 |
| Shojin'in Mızrağı | %25 | %80,0 | 5 |
| Ebedi Açlık | %15 | %100,0 | 3 |
| Malmortius'un Ağzı | %15 | %33,3 | 3 |
| Yılan Dişi | %5 | %100,0 | 1 |
| İtikatsız Hydra | %5 | %0,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %60 | %33,3 | 12 |
| Merkür'ün Adımları | %30 | %66,7 | 6 |
| Ionia Çizmeleri | %5 | %0,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %35 | %57,1 | 7 |
| Hortlağın Pençesi | %30 | %33,3 | 6 |
| Elektrik Ver | %30 | %33,3 | 6 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Hız · Son Direniş · Aşırı Büyüme · İkinci Şans · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Can | %25 | %60,0 | 5 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tutuştur | %60 | %33,3 | 12 |
| Sıçra + Işınlan | %35 | %42,9 | 7 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Ambessa Taban İstatistikleri ve Artışlar
Ambessa, 630 can, 63 saldırı gücü, 35 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.500 can ve 114 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Ambessa için 18. seviye canı sıralaması 33, saldırı gücü sıralaması 78, zırh sıralaması 25. Saldırı menzili 125 (sıra: 129), hareket hızı 335 (sıra: 74).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 630 | 2.500 | 110 | 33/173 |
| Saldırı gücü | 63 | 114 | 3 | 78/173 |
| Zırh | 35 | 118 | 4,9 | 25/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,625 | 0,891 | %2,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 8,5 | 21,3 | 0,75 | |
| Saldırı menzili | 125 | 125 | 0 | 129/173 |
| Hareket hızı | 335 | 335 | 0 | 74/173 |
Her Seviyede Ambessa İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Ambessa istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 630 | 63 | 35 | 32 | 0,625 | 8,5 |
| 2 | 709 | 65 | 39 | 33 | 0,636 | 9,0 |
| 3 | 792 | 67 | 42 | 35 | 0,648 | 9,6 |
| 4 | 879 | 70 | 46 | 37 | 0,660 | 10,2 |
| 5 | 970 | 72 | 50 | 38 | 0,673 | 10,8 |
| 6 | 1.065 | 75 | 54 | 40 | 0,687 | 11,5 |
| 7 | 1.163 | 78 | 59 | 42 | 0,701 | 12,1 |
| 8 | 1.265 | 80 | 63 | 44 | 0,715 | 12,8 |
| 9 | 1.371 | 83 | 68 | 46 | 0,730 | 13,6 |
| 10 | 1.481 | 86 | 73 | 48 | 0,746 | 14,3 |
| 11 | 1.595 | 89 | 78 | 50 | 0,762 | 15,1 |
| 12 | 1.713 | 93 | 83 | 52 | 0,779 | 15,9 |
| 13 | 1.835 | 96 | 89 | 54 | 0,796 | 16,7 |
| 14 | 1.960 | 99 | 94 | 57 | 0,814 | 17,6 |
| 15 | 2.089 | 103 | 100 | 59 | 0,832 | 18,4 |
| 16 | 2.222 | 106 | 106 | 62 | 0,851 | 19,4 |
| 17 | 2.359 | 110 | 112 | 64 | 0,871 | 20,3 |
| 18 | 2.500 | 114 | 118 | 67 | 0,891 | 21,3 |
Ambessa Saldırı Hızı ve Efektif Can
Ambessa, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,891 saldırı yapar ve seviye başına %2,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Ambessa için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Ambessa, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %338 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.500 can ve 118 zırhla Ambessa, ölmeden önce 5.458 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.171 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Ambessa Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Ambessa istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Ambessa yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Ambessa Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Ambessa oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Ambessa build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Üst) Ambessa için en çok seçilen çekirdek: Ölümün Dansı, Kararma ve Elektrikli Devirkılıcı (oyunların %15 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Yenilmez, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Tutuştur.
Ambessa taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Ambessa: 630 can, 63 saldırı gücü, 35 zırh, 32 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 125 saldırı menzili ve 335 hareket hızı.
Ambessa 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.500 can. Seviye başına ortalama 110 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 33.
Ambessa saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %338 ilave saldırı hızı. Ambessa için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Ambessa build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Ambessa kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.