Camille ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Camille ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Camille ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Camille ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Camille ARAM build'i: Vahşi Hydra, Üçlü Kuvvet ve Ölümün Dansı; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 5 oyunda kazanma oranı %100,0. Camille oyuncularının çoğu Uzun Kılıç ve Pırıltı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 28 ARAM oyununun tamamında Camille için kazanma oranı %60,7.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Vahşi Hydra + Üçlü Kuvvet + Ölümün Dansı | %17,9 | %100,0 | 5 |
| Sterak'ın Güvencesi + Üçlü Kuvvet + Ölümün Dansı | %10,7 | %66,7 | 3 |
| Üçlü Kuvvet + Malmortius'un Ağzı + Ölümün Dansı | %7,1 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %89,3 | %68,0 | 25 |
| Ölümün Dansı | %64,3 | %72,2 | 18 |
| Vahşi Hydra | %39,3 | %81,8 | 11 |
| Yarık Gökyüzü | %25,0 | %28,6 | 7 |
| Sterak'ın Güvencesi | %21,4 | %83,3 | 6 |
| Malmortius'un Ağzı | %17,9 | %60,0 | 5 |
| Çelikyürek | %14,3 | %75,0 | 4 |
| Ruh Gömleği | %10,7 | %66,7 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %53,6 | %53,3 | 15 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %28,6 | %75,0 | 8 |
| Açgözlü Çizmeleri | %7,1 | %50,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Uzun Kılıç + Pırıltı | %46,4 | %61,5 | 13 |
| Yakut Kristal + Yakut Kristal + Pırıltı | %3,6 | %100,0 | 1 |
| Çizme + Uzun Kılıç + Pırıltı | %3,6 | %100,0 | 1 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %78,6 | %63,6 | 22 |
| Q > W > E | %14,3 | %50,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %53,6 | %73,3 | 15 |
| Hortlağın Pençesi | %28,6 | %50,0 | 8 |
| Saldırıya Devam | %7,1 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Aşırı Büyüme · Kalkan Darbesi | %32,1 | %55,6 | 9 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %92,9 | %61,5 | 26 |
| Bitkinlik + Sıçra | %3,6 | %100,0 | 1 |
Camille hakkında daha fazlası: Camille build · Camille counter · Camille kostümleri
Camille ARAM Denge Değişiklikleri
Camille ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar, -%5 alınan hasar, +%20 iyileştirme, +%10 kalkan gücü ve +10 yetenek hızı. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
| İyileştirme | +%20 |
| Kalkan gücü | +%10 |
| Yetenek hızı | +10 |
Camille ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Camille, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 39. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Camille ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Camille oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Ölümün Dansı | %64 | %28 |
| Yarık Gökyüzü | %25 | %0 altı |
| Çelikyürek | %14 | %0 altı |
| Sterak'ın Güvencesi | %21 | %9 |
| Malmortius'un Ağzı | %18 | %5 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Vahşi Hydra | %39 | %82 |
| Shojin'in Mızrağı | %4 altı | %15 |
Camille ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Camille oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Camille ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Camille oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Camille için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Camille için: +%5 verilen hasar, -%5 alınan hasar, +%20 iyileştirme, +%10 kalkan gücü ve +10 yetenek hızı. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Camille ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Camille şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Camille yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Camille ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Camille oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.