Camille Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Camille ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Camille istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Camille seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Camille Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Camille build (Üst)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Camille ile 21 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Üst); kazanma oranı: %42,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Vahşi Hydra + Üçlü Kuvvet + Ölümün Dansı | %19 | %50,0 | 4 |
| Vahşi Hydra + Üçlü Kuvvet + Shojin'in Mızrağı | %10 | %50,0 | 2 |
| Vahşi Hydra + Üçlü Kuvvet + Malmortius'un Ağzı | %10 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %95 | %45,0 | 20 |
| Vahşi Hydra | %71 | %33,3 | 15 |
| Ölümün Dansı | %29 | %66,7 | 6 |
| Shojin'in Mızrağı | %14 | %33,3 | 3 |
| Malmortius'un Ağzı | %14 | %33,3 | 3 |
| İtikatsız Hydra | %5 | %100,0 | 1 |
| Sterak'ın Güvencesi | %5 | %100,0 | 1 |
| Koruyucu Melek | %5 | %0,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %52 | %72,7 | 11 |
| Merkür'ün Adımları | %19 | %0,0 | 4 |
| Ionia Çizmeleri | %5 | %0,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi | %95 | %45,0 | 20 |
| Saldırıya Devam | %5 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi · Kalkan Darbesi · İkinci Şans · Gözü Kara · Sihirli Pabuçlar · Peksimet Teslimatı · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %10 | %100,0 | 2 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tutuştur | %57 | %33,3 | 12 |
| Sıçra + Işınlan | %29 | %50,0 | 6 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Camille Taban İstatistikleri ve Artışlar
Camille, 650 can, 68 saldırı gücü, 35 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.333 can ve 133 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Camille için 18. seviye canı sıralaması 118, saldırı gücü sıralaması 20, zırh sıralaması 57. Saldırı menzili 125 (sıra: 129), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 650 | 2.333 | 99 | 118/173 |
| Mana | 375 | 1.259 | 52 | |
| Saldırı gücü | 68 | 133 | 3,8 | 20/173 |
| Zırh | 35 | 112 | 4,5 | 57/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,644 | 0,918 | %2,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 8,5 | 22,1 | 0,8 | |
| Saldırı menzili | 125 | 125 | 0 | 129/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Camille İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Camille istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 650 | 375 | 68 | 35 | 32 | 0,644 | 8,5 |
| 2 | 721 | 412 | 71 | 38 | 33 | 0,656 | 9,1 |
| 3 | 796 | 452 | 74 | 42 | 35 | 0,668 | 9,7 |
| 4 | 874 | 493 | 77 | 45 | 37 | 0,680 | 10,3 |
| 5 | 956 | 536 | 80 | 49 | 38 | 0,694 | 11,0 |
| 6 | 1.041 | 580 | 83 | 53 | 40 | 0,708 | 11,7 |
| 7 | 1.130 | 627 | 86 | 57 | 42 | 0,722 | 12,4 |
| 8 | 1.222 | 675 | 90 | 61 | 44 | 0,737 | 13,1 |
| 9 | 1.317 | 725 | 94 | 65 | 46 | 0,753 | 13,9 |
| 10 | 1.416 | 777 | 97 | 70 | 48 | 0,769 | 14,7 |
| 11 | 1.519 | 831 | 101 | 74 | 50 | 0,785 | 15,5 |
| 12 | 1.625 | 887 | 105 | 79 | 52 | 0,803 | 16,4 |
| 13 | 1.734 | 944 | 110 | 84 | 54 | 0,820 | 17,3 |
| 14 | 1.847 | 1.004 | 114 | 89 | 57 | 0,839 | 18,2 |
| 15 | 1.963 | 1.065 | 118 | 95 | 59 | 0,858 | 19,1 |
| 16 | 2.083 | 1.128 | 123 | 100 | 62 | 0,877 | 20,1 |
| 17 | 2.206 | 1.192 | 128 | 106 | 64 | 0,897 | 21,1 |
| 18 | 2.333 | 1.259 | 133 | 112 | 67 | 0,918 | 22,1 |
Camille Saldırı Hızı ve Efektif Can
Camille, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,644, 18. seviyede 0,918 saldırı yapar ve seviye başına %2,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Camille için 0,644 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Camille, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %324 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.333 can ve 112 zırhla Camille, ölmeden önce 4.934 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.893 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Camille Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Camille istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Camille yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Camille Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Camille oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Camille build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Üst) Camille için en çok seçilen çekirdek: Vahşi Hydra, Üçlü Kuvvet ve Ölümün Dansı (oyunların %19 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Hortlağın Pençesi, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Tutuştur.
Camille taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Camille: 650 can, 68 saldırı gücü, 35 zırh, 32 büyü direnci, 0,644 saldırı hızı, 125 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Camille 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.333 can. Seviye başına ortalama 99 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 118.
Camille saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %324 ilave saldırı hızı. Camille için saldırı hızı oranı 0,644, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Camille build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Camille kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.