Irelia ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Irelia ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Irelia ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Irelia ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Irelia ARAM build'i: Aklın Sonu, Mahvolmuş Kralın Kılıcı ve Ölümün Dansı; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %100,0. Irelia oyuncularının çoğu Çizme ve Vampirî Asa ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 26 ARAM oyununun tamamında Irelia için kazanma oranı %61,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aklın Sonu + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Ölümün Dansı | %15,4 | %100,0 | 4 |
| Aklın Sonu + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Yarık Gökyüzü | %11,5 | %66,7 | 3 |
| Üçlü Kuvvet + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Ölümün Dansı | %7,7 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %92,3 | %66,7 | 24 |
| Ölümün Dansı | %53,8 | %71,4 | 14 |
| Aklın Sonu | %46,2 | %75,0 | 12 |
| Yarık Gökyüzü | %42,3 | %63,6 | 11 |
| Sterak'ın Güvencesi | %26,9 | %57,1 | 7 |
| Üçlü Kuvvet | %19,2 | %80,0 | 5 |
| Ruh Gömleği | %11,5 | %66,7 | 3 |
| Şahbaz Jak'Sho | %11,5 | %33,3 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %69,2 | %61,1 | 18 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %19,2 | %80,0 | 5 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çizme + Vampirî Asa | %42,3 | %72,7 | 11 |
| Uzun Kılıç + Kazma | %15,4 | %25,0 | 4 |
| Çizme + Hançer + Vampirî Asa | %11,5 | %66,7 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %84,6 | %59,1 | 22 |
| Q > W > E | %15,4 | %75,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %92,3 | %58,3 | 24 |
| Saldırıya Devam | %7,7 | %100,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Kan · Son Direniş · Ani Darbe · Hazine Avcısı | %53,8 | %57,1 | 14 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %92,3 | %62,5 | 24 |
| Sıçra + Hayalet | %3,8 | %100,0 | 1 |
Irelia hakkında daha fazlası: Irelia build · Irelia counter · Irelia kostümleri
Irelia ARAM Denge Değişiklikleri
Irelia ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar ve +20 yetenek hızı. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Yetenek hızı | +20 |
Irelia ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Irelia, ARAM'da S tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 17. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Irelia ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Irelia oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %42 | %3 altı |
| Sterak'ın Güvencesi | %27 | %5 |
| Ölümün Dansı | %54 | %33 |
| Üçlü Kuvvet | %19 | %3 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Omurgakıran | %8 altı | %53 |
| Kraken Katili | %8 altı | %24 |
Irelia ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Irelia oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Irelia ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Irelia oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Irelia için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Irelia için: +%5 verilen hasar ve +20 yetenek hızı. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Irelia ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Irelia şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Irelia yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Irelia ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Irelia oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.