Irelia Counter (CT)

Irelia karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Irelia karşısında kazanan şampiyonlar ve Irelia tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.

Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.

Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team

26.20 Yamasında En İyi Irelia Counter'ları

Üst rolünde en iyi Irelia counter'ları, 26.20 yaması
ŞampiyonIrelia karşısında kazanma oranıOyun
Gangplank%54,831

Irelia hakkında daha fazlası: Irelia build · Irelia kostümleri · LoL tier list

Irelia Hangi Şampiyonları Yener?

Üst rolünde Irelia tarafından yenilen şampiyonlar, 26.20 yaması
ŞampiyonIrelia ile kazanma oranıOyun
Jayce%69,436
Yone%59,542
Malphite%60,040
Aatrox%55,338
Fiora%60,030
Camille%56,730

Koridora Göre Irelia Counter'ları

Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.

Irelia neredeyse yalnızca Üst rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.

Tüm Irelia Eşleşmeleri

Üst rolünde tüm Irelia eşleşmeleri, en zoru başta
ŞampiyonIrelia karşısında kazanma oranıIrelia ile kazanma oranıOyun
Gangplank%54,8%45,231
Jax%54,8%45,231
Camille%43,3%56,730
Fiora%40,0%60,030
Aatrox%44,7%55,338
Malphite%40,0%60,040
Yone%40,5%59,542
Jayce%30,6%69,436

Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?

Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Irelia ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Irelia counter (CT) kim?

Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Irelia karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.

Irelia için en kötü eşleşme hangisi?

Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Irelia şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.

Irelia hangi şampiyonları yener?

İkinci tablodaki şampiyonlar: Irelia, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Irelia şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.

Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?

Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.

Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.