Jarvan IV ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Jarvan IV ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Jarvan IV ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Jarvan IV ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Jarvan IV ARAM build'i: Sterak'ın Güvencesi, Ölümün Dansı ve Yarık Gökyüzü; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %75,0. Jarvan IV oyuncularının çoğu Tünelci ve Işık Partikülü ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 42 ARAM oyununun tamamında Jarvan IV için kazanma oranı %57,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sterak'ın Güvencesi + Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü | %9,5 | %75,0 | 4 |
| Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %7,1 | %100,0 | 3 |
| Malmortius'un Ağzı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %4,8 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %61,9 | %61,5 | 26 |
| Ölümün Dansı | %45,2 | %68,4 | 19 |
| Kararma | %33,3 | %78,6 | 14 |
| Sterak'ın Güvencesi | %21,4 | %77,8 | 9 |
| Tahsildar | %21,4 | %44,4 | 9 |
| Malmortius'un Ağzı | %11,9 | %60,0 | 5 |
| Çelikyürek | %11,9 | %60,0 | 5 |
| Aksiyom Akımı | %11,9 | %20,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %64,3 | %66,7 | 27 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %16,7 | %71,4 | 7 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tünelci + Işık Partikülü | %21,4 | %55,6 | 9 |
| Tünelci | %14,3 | %66,7 | 6 |
| Uzun Kılıç + Dişli Kama | %11,9 | %40,0 | 5 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %78,6 | %57,6 | 33 |
| Q > W > E | %11,9 | %80,0 | 5 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %52,4 | %63,6 | 22 |
| Kara Hasat | %21,4 | %44,4 | 9 |
| Elektrik Ver | %19,0 | %50,0 | 8 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Ani Darbe · Hazine Avcısı | %38,1 | %75,0 | 16 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %90,5 | %55,3 | 38 |
| Sıçra + Tutuştur | %4,8 | %100,0 | 2 |
Jarvan IV hakkında daha fazlası: Jarvan IV build · Jarvan IV counter · Jarvan IV kostümleri
Jarvan IV ARAM Denge Değişiklikleri
Jarvan IV ARAM denge değişiklikleri: denge değişikliği yok. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
Jarvan IV için ARAM denge değişikliği yok: ARAM'da tam olarak Sihirdar Vadisi'ndeki gibi oynar.
Jarvan IV ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Jarvan IV, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 36. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Jarvan IV ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Jarvan IV oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %62 | %25 |
| Ölümün Dansı | %45 | %34 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| İtikatsız Hydra | %10 altı | %58 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %10 altı | %31 |
| Kara Balta | %10 altı | %26 |
Jarvan IV ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Jarvan IV oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Jarvan IV ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Jarvan IV oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Jarvan IV için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Jarvan IV için: denge değişikliği yok. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Jarvan IV ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Jarvan IV şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Jarvan IV yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Jarvan IV ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Jarvan IV oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.