Jarvan IV Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Jarvan IV ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Jarvan IV istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Jarvan IV seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Jarvan IV Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Jarvan IV build (Orman)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Jarvan IV ile 24 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %58,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gecenin Kıyısı + İtikatsız Hydra + Elektrikli Devirkılıcı | %17 | %75,0 | 4 |
| Kara Balta + Malmortius'un Ağzı + Yarık Gökyüzü | %4 | %100,0 | 1 |
| Kara Balta + Ölümün Dansı + İtikatsız Hydra | %4 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| İtikatsız Hydra | %75 | %61,1 | 18 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %46 | %36,4 | 11 |
| Aksiyom Akımı | %33 | %62,5 | 8 |
| Ölümün Dansı | %29 | %85,7 | 7 |
| Kara Balta | %25 | %66,7 | 6 |
| Gecenin Kıyısı | %21 | %80,0 | 5 |
| Malmortius'un Ağzı | %13 | %100,0 | 3 |
| Hisaryıkan | %13 | %100,0 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %33 | %50,0 | 8 |
| Merkür'ün Adımları | %29 | %85,7 | 7 |
| Ionia Çizmeleri | %13 | %66,7 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %92 | %59,1 | 22 |
| Elektrik Ver | %8 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kozmik Sezgi · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %46 | %54,5 | 11 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Çarp | %100 | %58,3 | 24 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Jarvan IV Taban İstatistikleri ve Artışlar
Jarvan IV, 640 can, 64 saldırı gücü, 36 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.408 can ve 115 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Jarvan IV için 18. seviye canı sıralaması 79, saldırı gücü sıralaması 69, zırh sıralaması 39. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 640 | 2.408 | 104 | 79/173 |
| Mana | 300 | 1.235 | 55 | |
| Saldırı gücü | 64 | 115 | 3 | 69/173 |
| Zırh | 36 | 114 | 4,6 | 39/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,658 | 0,938 | %2,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 8,0 | 19,9 | 0,7 | |
| Saldırı menzili | 175 | 175 | 0 | 87/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Jarvan IV İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Jarvan IV istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 640 | 300 | 64 | 36 | 32 | 0,658 | 8,0 |
| 2 | 715 | 340 | 66 | 39 | 33 | 0,670 | 8,5 |
| 3 | 793 | 381 | 68 | 43 | 35 | 0,682 | 9,0 |
| 4 | 876 | 425 | 71 | 46 | 37 | 0,695 | 9,6 |
| 5 | 961 | 470 | 73 | 50 | 38 | 0,709 | 10,2 |
| 6 | 1.051 | 517 | 76 | 54 | 40 | 0,723 | 10,8 |
| 7 | 1.144 | 566 | 79 | 58 | 42 | 0,738 | 11,4 |
| 8 | 1.241 | 618 | 81 | 63 | 44 | 0,753 | 12,0 |
| 9 | 1.341 | 671 | 84 | 67 | 46 | 0,769 | 12,7 |
| 10 | 1.445 | 726 | 87 | 72 | 48 | 0,785 | 13,4 |
| 11 | 1.553 | 783 | 90 | 76 | 50 | 0,802 | 14,1 |
| 12 | 1.664 | 841 | 94 | 81 | 52 | 0,820 | 14,9 |
| 13 | 1.779 | 902 | 97 | 86 | 54 | 0,838 | 15,7 |
| 14 | 1.897 | 965 | 100 | 92 | 57 | 0,857 | 16,5 |
| 15 | 2.020 | 1.030 | 104 | 97 | 59 | 0,876 | 17,3 |
| 16 | 2.145 | 1.096 | 107 | 103 | 62 | 0,896 | 18,1 |
| 17 | 2.275 | 1.165 | 111 | 108 | 64 | 0,917 | 19,0 |
| 18 | 2.408 | 1.235 | 115 | 114 | 67 | 0,938 | 19,9 |
Jarvan IV Saldırı Hızı ve Efektif Can
Jarvan IV, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,658, 18. seviyede 0,938 saldırı yapar ve seviye başına %2,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Jarvan IV için 0,658 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Jarvan IV, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %314 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.408 can ve 114 zırhla Jarvan IV, ölmeden önce 5.158 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.018 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Jarvan IV Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Jarvan IV istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Jarvan IV yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Jarvan IV Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Jarvan IV oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Jarvan IV build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orman) Jarvan IV için en çok seçilen çekirdek: Gecenin Kıyısı, İtikatsız Hydra ve Elektrikli Devirkılıcı (oyunların %17 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Yenilmez, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Çarp.
Jarvan IV taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Jarvan IV: 640 can, 64 saldırı gücü, 36 zırh, 32 büyü direnci, 0,658 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Jarvan IV 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.408 can. Seviye başına ortalama 104 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 79.
Jarvan IV saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %314 ilave saldırı hızı. Jarvan IV için saldırı hızı oranı 0,658, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Jarvan IV build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Jarvan IV kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.