Kalista ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Kalista ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Kalista ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Kalista ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Kalista ARAM build'i: Runaan'ın Kasırgası, Guinsoo'nun Hiddeti ve Mahvolmuş Kralın Kılıcı; anahtar rün Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri Arındır ve Sıçra. Bu build'in 8 oyunda kazanma oranı %50,0. Kalista oyuncularının çoğu Kazma, Hançer ve Hançer ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > Q > W. Bu yamada okuduğumuz 52 ARAM oyununun tamamında Kalista için kazanma oranı %73,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Runaan'ın Kasırgası + Guinsoo'nun Hiddeti + Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %15,4 | %50,0 | 8 |
| Runaan'ın Kasırgası + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Son Durak | %7,7 | %75,0 | 4 |
| Statikk Hançer + Guinsoo'nun Hiddeti + Son Durak | %7,7 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %80,8 | %69,0 | 42 |
| Runaan'ın Kasırgası | %61,5 | %68,8 | 32 |
| Guinsoo'nun Hiddeti | %50,0 | %73,1 | 26 |
| Son Durak | %40,4 | %61,9 | 21 |
| Statikk Hançer | %32,7 | %88,2 | 17 |
| Aklın Sonu | %30,8 | %75,0 | 16 |
| Şahbaz Jak'Sho | %23,1 | %75,0 | 12 |
| Tahsildar | %11,5 | %83,3 | 6 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Savaşçı Çizmeleri | %78,8 | %70,7 | 41 |
| Açgözlü Çizmeleri | %7,7 | %100,0 | 4 |
| Merkür'ün Adımları | %3,8 | %100,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kazma + Hançer + Hançer | %23,1 | %75,0 | 12 |
| Hançer + Savaşçı Çizmeleri | %21,2 | %63,6 | 11 |
| Çizme + Uzun Kılıç + Nişancı Yayı | %9,6 | %20,0 | 5 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | %82,7 | %74,4 | 43 |
| Q > E > W | %15,4 | %75,0 | 8 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %75,0 | %74,4 | 39 |
| Keskin Sağanak | %13,5 | %71,4 | 7 |
| Saldırıya Devam | %7,7 | %50,0 | 4 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %42,3 | %90,9 | 22 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Arındır + Sıçra | %42,3 | %77,3 | 22 |
| Sıçra + Bariyer | %21,2 | %90,9 | 11 |
Kalista hakkında daha fazlası: Kalista build · Kalista counter · Kalista kostümleri
Kalista ARAM Denge Değişiklikleri
Kalista ARAM denge değişiklikleri: +%10 verilen hasar ve -%10 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%10 |
| Alınan hasar | -%10 |
Kalista ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Kalista, ARAM'da S+ tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 1. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Kalista ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Kalista oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %81 | %8 |
| Runaan'ın Kasırgası | %62 | %3 |
| Aklın Sonu | %31 | %11 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Statikk Hançer | %33 | %93 |
| Guinsoo'nun Hiddeti | %50 | %92 |
| Son Durak | %40 | %71 |
| Şahbaz Jak'Sho | %23 | %35 |
Kalista ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Kalista oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Kalista ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Kalista oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Kalista için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Kalista için: +%10 verilen hasar ve -%10 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Kalista ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Kalista şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Kalista yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Kalista ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Kalista oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.