Kalista Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Kalista ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Kalista istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Kalista seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Kalista Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Kalista build (Alt)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Kalista ile 25 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Alt); kazanma oranı: %40,0.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Statikk Hançer + Guinsoo'nun Hiddeti + Son Durak%32%37,58
Statikk Hançer + Randuin'in Alameti + Son Durak%8%100,02
Guinsoo'nun Hiddeti + Randuin'in Alameti + Son Durak%8%50,02
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Guinsoo'nun Hiddeti%100%40,025
Statikk Hançer%96%41,724
Son Durak%72%44,418
Şahbaz Jak'Sho%28%42,97
Randuin'in Alameti%24%50,06
Cıva Yatağan%12%33,33
Mahvolmuş Kralın Kılıcı%8%50,02
Aklın Sonu%8%0,02
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ölümcül Tempo%100%40,025
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ölümcül Tempo · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Direniş · Ani Darbe · Hazine Avcısı · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Can%52%46,213
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Bariyer%52%53,813
Bitkinlik + Sıçra%36%11,19

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Kalista Taban İstatistikleri ve Artışlar

Kalista, 560 can, 57 saldırı gücü, 24 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.498 can ve 138 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Kalista için 18. seviye canı sıralaması 35, saldırı gücü sıralaması 13, zırh sıralaması 52. Saldırı menzili 525 (sıra: 46), hareket hızı 330 (sıra: 117).

Kalista taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can5602.49811435/173
Mana3001.06545
Saldırı gücü571384,7513/173
Zırh241125,252/173
Büyü direnci33521,1141/173
Saldırı hızı0,6941,225%4,5
Can yenilenmesi / 5 sn4,016,80,75
Saldırı menzili525525046/173
Hareket hızı3303300117/173

Her Seviyede Kalista İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Kalista istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Kalista istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
15603005724330,6944,0
26423326028340,7164,5
37283666432350,7405,1
48184026836350,7655,7
59124397240360,7916,3
61.0104787645370,8177,0
71.1125188049380,8457,6
81.2185608454390,8748,3
91.3286038959400,9049,1
101.4426489464420,9369,8
111.5606959970430,96810,6
121.68274310475441,00111,4
131.80879310981451,03612,2
141.93884411487461,07213,1
152.07289712093481,10813,9
162.21095112699491,14614,9
172.3521.007132106501,18515,8
182.4981.065138112521,22516,8

Kalista Saldırı Hızı ve Efektif Can

Kalista, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,694, 18. seviyede 1,225 saldırı yapar ve seviye başına %4,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Kalista için 0,694 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Kalista, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %256 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.498 can ve 112 zırhla Kalista, ölmeden önce 5.306 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.789 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Kalista Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Kalista istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Kalista yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Kalista Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Kalista oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Kalista build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Alt) Kalista için en çok seçilen çekirdek: Statikk Hançer, Guinsoo'nun Hiddeti ve Son Durak (oyunların %32 oranında). Çizme: -, anahtar rün: Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Bariyer.

Kalista taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Kalista: 560 can, 57 saldırı gücü, 24 zırh, 33 büyü direnci, 0,694 saldırı hızı, 525 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.

Kalista 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.498 can. Seviye başına ortalama 114 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 35.

Kalista saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %256 ilave saldırı hızı. Kalista için saldırı hızı oranı 0,694, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Kalista build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Kalista kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.