Lulu ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Lulu ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Lulu ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Lulu ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Lulu ARAM build'i: Kefaret, Kızgın Buhurdanlık ve Dinçleştirici Aytaşı; anahtar rün Aery'yi Çağır, sihirdar büyüleri Bitkinlik ve Sıçra. Bu build'in 5 oyunda kazanma oranı %0,0. Lulu oyuncularının çoğu Tanrıça'nın Gözyaşı ve Bandle Camı Ayna ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > W > Q. Bu yamada okuduğumuz 45 ARAM oyununun tamamında Lulu için kazanma oranı %33,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kefaret + Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı | %11,1 | %0,0 | 5 |
| Shurelya'nın Savaş Şarkısı + Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı | %6,7 | %33,3 | 3 |
| Mikael'in Lütfu + Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı | %4,4 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dinçleştirici Aytaşı | %77,8 | %31,4 | 35 |
| Kızgın Buhurdanlık | %62,2 | %39,3 | 28 |
| Kefaret | %40,0 | %22,2 | 18 |
| Shurelya'nın Savaş Şarkısı | %26,7 | %25,0 | 12 |
| Mikael'in Lütfu | %17,8 | %50,0 | 8 |
| Demir Solari'nin Broşu | %15,6 | %57,1 | 7 |
| Şafağın Özü | %13,3 | %16,7 | 6 |
| Akan Su Asası | %8,9 | %25,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ionia Çizmeleri | %71,1 | %28,1 | 32 |
| Merkür'ün Adımları | %6,7 | %66,7 | 3 |
| Savaşçı Çizmeleri | %6,7 | %33,3 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tanrıça'nın Gözyaşı + Bandle Camı Ayna | %53,3 | %29,2 | 24 |
| Kayıp Cilt | %8,9 | %50,0 | 4 |
| Yakut Kristal + Tanrıça'nın Gözyaşı + Yasak İdol | %6,7 | %33,3 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | %75,6 | %35,3 | 34 |
| W > E > Q | %8,9 | %25,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aery'yi Çağır | %77,8 | %37,1 | 35 |
| Saldırıya Devam | %15,6 | %14,3 | 7 |
| Elektrik Ver | %2,2 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aery'yi Çağır · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Yaşam Kaynağı · Canlandır | %44,4 | %40,0 | 20 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Bitkinlik + Sıçra | %55,6 | %24,0 | 25 |
| Sıçra + Tuttur | %17,8 | %37,5 | 8 |
Lulu hakkında daha fazlası: Lulu build · Lulu counter · Lulu kostümleri
Lulu ARAM Denge Değişiklikleri
Lulu ARAM denge değişiklikleri: denge değişikliği yok. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
Lulu için ARAM denge değişikliği yok: ARAM'da tam olarak Sihirdar Vadisi'ndeki gibi oynar.
Lulu ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Lulu, ARAM'da D tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 168. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Lulu ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Lulu oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Dinçleştirici Aytaşı | %78 | %49 |
| Kefaret | %40 | %12 |
| Şafağın Özü | %13 | %2 |
| Demir Solari'nin Broşu | %16 | %5 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Mikael'in Lütfu | %18 | %34 |
| Kızgın Buhurdanlık | %62 | %74 |
Lulu ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Lulu oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Lulu ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Lulu oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Lulu için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Lulu için: denge değişikliği yok. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Lulu ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Lulu şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Lulu yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Lulu ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Lulu oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.