Lulu Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Lulu ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Lulu istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Lulu seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Lulu Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Lulu build (Destek)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Lulu ile 41 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %56,1.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Mikael'in Lütfu + Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı%5%100,02
Kefaret + Şövalyenin Adağı + Dinçleştirici Aytaşı%2%100,01
Shurelya'nın Savaş Şarkısı + Demir Solari'nin Broşu + Mikael'in Lütfu%2%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kızgın Buhurdanlık%78%62,532
Dinçleştirici Aytaşı%49%55,020
Mikael'in Lütfu%29%50,012
Shurelya'nın Savaş Şarkısı%27%45,511
Şövalyenin Adağı%12%80,05
Kefaret%12%60,05
Demir Solari'nin Broşu%10%50,04
Helia'nın Yankıları%2%100,01
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ionia Çizmeleri%95%53,839
Çelik Kaplamalı Çizme%2%100,01
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Aery'yi Çağır%88%61,136
Muhafız%10%25,04
Elektrik Ver%2%0,01
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Aery'yi Çağır · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Kemik Zırh · Canlandır · Kristaller: Yetenek Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı%41%58,817
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Şifa%88%61,136
Bitkinlik + Sıçra%7%33,33

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Lulu Taban İstatistikleri ve Artışlar

Lulu, 565 can, 47 saldırı gücü, 26 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.129 can ve 91 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Lulu için 18. seviye canı sıralaması 163, saldırı gücü sıralaması 166, zırh sıralaması 101. Saldırı menzili 550 (sıra: 9), hareket hızı 330 (sıra: 117).

Lulu taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can5652.12992163/173
Mana3501.28555
Saldırı gücü47912,6166/173
Zırh261044,6101/173
Büyü direnci30521,397/173
Saldırı hızı0,6250,864%2,25
Can yenilenmesi / 5 sn6,016,20,6
Saldırı menzili55055009/173
Hareket hızı3303300117/173

Her Seviyede Lulu İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Lulu istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Lulu istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
15653504726300,6256,0
26313904929310,6356,4
37014315133320,6466,9
47734755336330,6577,4
58495205540340,6687,9
69285675744350,6818,4
71.0116166048360,6938,9
81.0966686253380,7069,5
91.1857216557390,72010,0
101.2777766762400,73410,6
111.3728337066410,74811,3
121.4718917371430,76311,9
131.5729527576440,77912,6
141.6771.0157882460,79513,3
151.7851.0808187470,81214,0
161.8971.1468593490,82914,7
172.0111.2158898500,84615,4
182.1291.28591104520,86416,2

Lulu Saldırı Hızı ve Efektif Can

Lulu, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,864 saldırı yapar ve seviye başına %2,25 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Lulu için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Lulu, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %342 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.129 can ve 104 zırhla Lulu, ölmeden önce 4.347 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.238 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Lulu Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Lulu istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Lulu yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Lulu Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Lulu oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Lulu build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Lulu için en çok seçilen çekirdek: Mikael'in Lütfu, Kızgın Buhurdanlık ve Dinçleştirici Aytaşı (oyunların %5 oranında). Çizme: Ionia Çizmeleri, anahtar rün: Aery'yi Çağır, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Şifa.

Lulu taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Lulu: 565 can, 47 saldırı gücü, 26 zırh, 30 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 550 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.

Lulu 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.129 can. Seviye başına ortalama 92 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 163.

Lulu saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %342 ilave saldırı hızı. Lulu için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Lulu build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Lulu kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.