Malphite ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Malphite ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Malphite ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Malphite ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Malphite ARAM build'i: Habaset, Gölgealev ve Yıldırım Asası; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 7 oyunda kazanma oranı %42,9. Malphite oyuncularının çoğu Kayıp Cilt ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 64 ARAM oyununun tamamında Malphite için kazanma oranı %48,4.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Habaset + Gölgealev + Yıldırım Asası | %10,9 | %42,9 | 7 |
| Gölgealev + Yıldırım Asası + Luden'in Feryadı | %6,3 | %50,0 | 4 |
| Kutluyas Rukern + Çivili Zırh + Çelikyürek | %6,3 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Habaset | %48,4 | %41,9 | 31 |
| Gölgealev | %43,8 | %39,3 | 28 |
| Yıldırım Asası | %39,1 | %48,0 | 25 |
| Luden'in Feryadı | %35,9 | %47,8 | 23 |
| Çelikyürek | %31,3 | %65,0 | 20 |
| Kutluyas Rukern | %18,8 | %50,0 | 12 |
| Çivili Zırh | %12,5 | %62,5 | 8 |
| Warmog'un Zırhı | %10,9 | %42,9 | 7 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %40,6 | %42,3 | 26 |
| Merkür'ün Adımları | %21,9 | %57,1 | 14 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %14,1 | %77,8 | 9 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kayıp Cilt | %46,9 | %43,3 | 30 |
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %23,4 | %60,0 | 15 |
| Yakut Kristal + Kristal Kolluk | %4,7 | %100,0 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %50,0 | %59,4 | 32 |
| Q > W > E | %23,4 | %33,3 | 15 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %54,7 | %37,1 | 35 |
| Hortlağın Pençesi | %31,3 | %65,0 | 20 |
| Sihirli Yıldız | %6,3 | %50,0 | 4 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi · Yaşam Kaynağı · Kondisyon · Aşırı Büyüme · Efsane: Hız · Zafer | %23,4 | %60,0 | 15 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %75,0 | %52,1 | 48 |
| Sıçra + Tutuştur | %12,5 | %25,0 | 8 |
Malphite hakkında daha fazlası: Malphite build · Malphite counter · Malphite kostümleri
Malphite ARAM Denge Değişiklikleri
Malphite ARAM denge değişiklikleri: denge değişikliği yok. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
Malphite için ARAM denge değişikliği yok: ARAM'da tam olarak Sihirdar Vadisi'ndeki gibi oynar.
Malphite ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Malphite, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 116. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Malphite ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Malphite oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Gölgealev | %44 | %6 |
| Yıldırım Asası | %39 | %6 altı |
| Luden'in Feryadı | %36 | %6 altı |
| Çelikyürek | %31 | %6 altı |
| Habaset | %48 | %29 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Günateşi Kalkanı | %9 altı | %42 |
| Donmuş Yürek | %9 | %39 |
| Çivili Zırh | %13 | %35 |
Malphite ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Malphite oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Malphite ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Malphite oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Malphite için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Malphite için: denge değişikliği yok. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Malphite ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Malphite şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Malphite yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Malphite ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Malphite oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.