Malphite Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Malphite ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Malphite istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Malphite seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Malphite Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Malphite build (Üst)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Malphite ile 38 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Üst); kazanma oranı: %42,1.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kutluyas Rukern + Günateşi Kalkanı + Çivili Zırh%5%50,02
Çivili Zırh + Donuk Işıltı + Şahbaz Jak'Sho%5%50,02
Çivili Zırh + Randuin'in Alameti + Şahbaz Jak'Sho%3%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Günateşi Kalkanı%42%56,316
Çivili Zırh%26%50,010
Habaset%24%44,49
Donmuş Yürek%21%37,58
Kutluyas Rukern%18%71,47
Randuin'in Alameti%18%42,97
Donuk Işıltı%16%50,06
Zeke'nin Ahengi%16%16,76
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Çelik Kaplamalı Çizme%53%40,020
Merkür'ün Adımları%26%70,010
Sihirbaz Pabuçları%8%33,33
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sihirli Yıldız%82%51,631
Hortlağın Pençesi%18%0,07
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sihirli Yıldız · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Aşırı Büyüme · İkinci Şans · Kristaller: Saldırı Hızı, Zamanla Can Artışı, Zamanla Can Artışı%45%47,117
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Işınlan%76%44,829
Sıçra + Tutuştur%24%33,39

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Malphite Taban İstatistikleri ve Artışlar

Malphite, 665 can, 62 saldırı gücü, 40 zırh ve 28 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.433 can ve 130 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Malphite için 18. seviye canı sıralaması 64, saldırı gücü sıralaması 24, zırh sıralaması 6. Saldırı menzili 125 (sıra: 129), hareket hızı 335 (sıra: 74).

Malphite taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can6652.43310464/173
Mana2801.30060
Saldırı gücü62130424/173
Zırh401244,956/173
Büyü direnci28632,0578/173
Saldırı hızı0,7361,105%3,4
Can yenilenmesi / 5 sn7,016,30,55
Saldırı menzili1251250129/173
Hareket hızı335335074/173

Her Seviyede Malphite İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Malphite istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Malphite istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
16652806240280,7367,0
27403236544290,7527,4
38183696847310,7687,8
49014167151330,7858,2
59864657455340,8038,7
61.0765177860360,8229,2
71.1695718164380,8419,7
81.2666278569400,86110,2
91.3666848973420,88210,7
101.4707449378440,90411,3
111.5788079783460,92611,8
121.68987110189480,95012,4
131.80493710694500,97413,0
141.9221.005110100530,99813,6
152.0451.076115106551,02414,3
162.1701.149120112581,05015,0
172.3001.223125118601,07715,6
182.4331.300130124631,10516,3

Malphite Saldırı Hızı ve Efektif Can

Malphite, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,736, 18. seviyede 1,105 saldırı yapar ve seviye başına %3,4 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Malphite için 0,638 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Malphite, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %298 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.433 can ve 124 zırhla Malphite, ölmeden önce 5.454 fiziksel hasar alır (efektif can); 63 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.962 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Malphite Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Malphite istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Malphite yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Malphite Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Malphite oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Malphite build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Üst) Malphite için en çok seçilen çekirdek: Kutluyas Rukern, Günateşi Kalkanı ve Çivili Zırh (oyunların %5 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Sihirli Yıldız, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Işınlan.

Malphite taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Malphite: 665 can, 62 saldırı gücü, 40 zırh, 28 büyü direnci, 0,736 saldırı hızı, 125 saldırı menzili ve 335 hareket hızı.

Malphite 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.433 can. Seviye başına ortalama 104 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 64.

Malphite saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %298 ilave saldırı hızı. Malphite için saldırı hızı oranı 0,638, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Malphite build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Malphite kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.