Pyke ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Pyke ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Pyke ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Pyke ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Pyke ARAM build'i: Youmuu'nun Hayaletkılıcı, Gecenin Kıyısı ve Aksiyom Akımı; anahtar rün Keskin Sağanak, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 10 oyunda kazanma oranı %60,0. Pyke oyuncularının çoğu Çizme ve Dişli Kama ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 72 ARAM oyununun tamamında Pyke için kazanma oranı %48,6.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Youmuu'nun Hayaletkılıcı + Gecenin Kıyısı + Aksiyom Akımı | %13,9 | %60,0 | 10 |
| Gecenin Kıyısı + Tahsildar + Aksiyom Akımı | %9,7 | %42,9 | 7 |
| Gecenin Kıyısı + Ölümün Dansı + Aksiyom Akımı | %5,6 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aksiyom Akımı | %69,4 | %48,0 | 50 |
| Gecenin Kıyısı | %55,6 | %50,0 | 40 |
| Tahsildar | %41,7 | %46,7 | 30 |
| Youmuu'nun Hayaletkılıcı | %37,5 | %55,6 | 27 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %22,2 | %56,3 | 16 |
| Serylda'nın Garezi | %15,3 | %63,6 | 11 |
| Ölümün Dansı | %15,3 | %45,5 | 11 |
| Malmortius'un Ağzı | %9,7 | %42,9 | 7 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %45,8 | %42,4 | 33 |
| Ionia Çizmeleri | %40,3 | %55,2 | 29 |
| Atiklik Çizmeleri | %2,8 | %50,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çizme + Dişli Kama | %47,2 | %41,2 | 34 |
| Hırpalayan | %23,6 | %47,1 | 17 |
| Uzun Kılıç + Dişli Kama | %13,9 | %60,0 | 10 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %81,9 | %50,8 | 59 |
| Q > W > E | %16,7 | %33,3 | 12 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak | %58,3 | %47,6 | 42 |
| Kara Hasat | %37,5 | %51,9 | 27 |
| Elektrik Ver | %1,4 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Ani Darbe · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Son Darbe · Pratik Zekâ | %33,3 | %58,3 | 24 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %94,4 | %47,1 | 68 |
| Sıçra + Tutuştur | %4,2 | %66,7 | 3 |
Pyke hakkında daha fazlası: Pyke build · Pyke counter · Pyke kostümleri
Pyke ARAM Denge Değişiklikleri
Pyke ARAM denge değişiklikleri: +%10 verilen hasar, -%10 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%10 |
| Alınan hasar | -%10 |
| Sıvışma | +%20 |
Pyke ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Pyke, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 98. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Pyke ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Pyke oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Aksiyom Akımı | %69 | %7 |
| Tahsildar | %42 | %2 altı |
| Serylda'nın Garezi | %15 | %2 altı |
| Gecenin Kıyısı | %56 | %44 |
| Ölümün Dansı | %15 | %4 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Umbra Mızrağı | %4 altı | %71 |
Pyke ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Pyke oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Pyke ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Pyke oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Pyke için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Pyke için: +%10 verilen hasar, -%10 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Pyke ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Pyke şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Pyke yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Pyke ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Pyke oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.