Pyke Counter (CT)
Pyke karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Pyke karşısında kazanan şampiyonlar ve Pyke tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Pyke Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Pyke counter'ları (CT): Bard, Lulu ve Braum. Destek rolünde Pyke karşısında Bard kazanma oranı %60,9, 46 oyunda. Bu yamada Destek rolünde 1.184 Pyke oyunu var ve kazanma oranı %50,1; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Pyke karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Bard | %60,9 | 46 |
| Lulu | %56,1 | 82 |
| Braum | %54,8 | 42 |
| Leona | %57,8 | 45 |
| Rakan | %55,3 | 38 |
| Senna | %51,6 | 31 |
| Thresh | %50,5 | 107 |
| Karma | %51,2 | 41 |
Pyke hakkında daha fazlası: Pyke build · Pyke kostümleri · LoL tier list
Pyke Hangi Şampiyonları Yener?
Pyke, Destek rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Nami, Blitzcrank ve Lux. Nami karşısında kazanma oranı %59,5. Rakibin Pyke şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Pyke ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Nami | %59,5 | 37 |
| Blitzcrank | %62,2 | 37 |
| Lux | %55,6 | 36 |
| Nautilus | %52,1 | 73 |
Koridora Göre Pyke Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Pyke neredeyse yalnızca Destek rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Pyke Eşleşmeleri
Destek rolünde bu yamada Pyke karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (17 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Pyke karşısında kazanma oranı | Pyke ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Bard | %60,9 | %39,1 | 46 |
| Lulu | %56,1 | %43,9 | 82 |
| Braum | %54,8 | %45,2 | 42 |
| Leona | %57,8 | %42,2 | 45 |
| Rakan | %55,3 | %44,7 | 38 |
| Senna | %51,6 | %48,4 | 31 |
| Alistar | %48,8 | %51,2 | 41 |
| Janna | %50,0 | %50,0 | 46 |
| Thresh | %50,5 | %49,5 | 107 |
| Karma | %51,2 | %48,8 | 41 |
| Seraphine | %51,2 | %48,8 | 43 |
| Soraka | %50,0 | %50,0 | 34 |
| Yuumi | %50,0 | %50,0 | 48 |
| Nautilus | %47,9 | %52,1 | 73 |
| Lux | %44,4 | %55,6 | 36 |
| Blitzcrank | %37,8 | %62,2 | 37 |
| Nami | %40,5 | %59,5 | 37 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Pyke ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Pyke counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Pyke karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Pyke için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Pyke şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Pyke hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Pyke, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Pyke şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.