Zeri ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Zeri ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Zeri ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Zeri ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Zeri ARAM build'i: Ebedi Kılıç, Yun Tal Yabanokları ve Runaan'ın Kasırgası; anahtar rün Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri Sıçra ve Hayalet. Bu build'in 9 oyunda kazanma oranı %55,6. Zeri oyuncularının çoğu TEK Kılıcı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > Q > W. Bu yamada okuduğumuz 30 ARAM oyununun tamamında Zeri için kazanma oranı %43,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Yun Tal Yabanokları + Runaan'ın Kasırgası | %30,0 | %55,6 | 9 |
| İblis Avcısı Oku + Ebedi Kılıç + Statikk Hançer | %6,7 | %50,0 | 2 |
| İblis Avcısı Oku + Yun Tal Yabanokları + Runaan'ın Kasırgası | %6,7 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Runaan'ın Kasırgası | %86,7 | %38,5 | 26 |
| Ebedi Kılıç | %63,3 | %47,4 | 19 |
| Yun Tal Yabanokları | %53,3 | %43,8 | 16 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %33,3 | %50,0 | 10 |
| Statikk Hançer | %26,7 | %25,0 | 8 |
| Kanasusamış | %16,7 | %40,0 | 5 |
| İblis Avcısı Oku | %16,7 | %20,0 | 5 |
| Kraken Katili | %16,7 | %0,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Savaşçı Çizmeleri | %76,7 | %34,8 | 23 |
| Açgözlü Çizmeleri | %13,3 | %75,0 | 4 |
| Sihirbaz Pabuçları | %6,7 | %100,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| TEK Kılıcı | %53,3 | %50,0 | 16 |
| Kayıp Cilt | %6,7 | %100,0 | 2 |
| Kazma + Hançer + Hançer | %6,7 | %50,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | %30,0 | %55,6 | 9 |
| E > W > Q | %30,0 | %33,3 | 9 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %76,7 | %43,5 | 23 |
| Saldırıya Devam | %13,3 | %25,0 | 4 |
| Kara Hasat | %6,7 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Pratik Zekâ · Efsane: Kan · Son Darbe · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %50,0 | %53,3 | 15 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Hayalet | %63,3 | %47,4 | 19 |
| Sıçra + Tuttur | %16,7 | %40,0 | 5 |
Zeri hakkında daha fazlası: Zeri build · Zeri counter · Zeri kostümleri
Zeri ARAM Denge Değişiklikleri
Zeri ARAM denge değişiklikleri: +%10 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%10 |
| Alınan hasar | -%5 |
Zeri ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Zeri, ARAM'da D tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 147. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Zeri ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Zeri oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Statikk Hançer | %27 | %7 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Fırtınabiçen | %7 altı | %27 |
| Yun Tal Yabanokları | %53 | %66 |
Zeri ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Zeri oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Zeri ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Zeri oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Zeri için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Zeri için: +%10 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Zeri ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Zeri şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Zeri yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Zeri ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Zeri oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.